• Odbierz prezent
JSW, KGHM oraz PGNIG zaliczają kolejną nieudaną sesję. LPP ostro w dół. GPW w cieniu TSUE

Sesja czwartkowa na warszawskim parkiecie odbywa się w cieniu wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE wydało korzystny wyrok dla frankowiczów, co miało pociągnąć za sobą mocną przecenę sektora bankowego. Wprawdzie indeks WIG Banki spada, ale o zaledwie 0,90%. Najmocniej przeceniane są akcje BNP Paribas Bank Polska. Spadki sięgają ponad 6%. Mocno traci na wartości Santander Bank Polska i PKO BP. W obydwu przypadkach mówimy o ponad 2% spadkach. Z drugiej strony bardzo mocno na wartości zyskuje Idea Bank oraz Getin. Spółki ze stajni Leszka Czarneckiego zyskują ponad 20%. Biorąc pod uwagę ich kapitalizację to ich wpływ na indeks WIG Banki jest zdecydowanie najmniejszy spośród wszystkich podmiotów. W przypadku WIG20 sesja czwartkowa przebiega praktycznie bez zmian. Indeks polskich blue chipów aktualnie wykazuje 0,16% stratę w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Najmocniej z indeksu WIG20 tracą akcje LPP oraz CCC. Spółka odzieżowa traci 3%,a obuwniczy gigant ponad 2%. Jeżeli chodzi o spółki najmocniej zyskujące to do nich zdecydowanie zaliczyć należy: Cyfrowy Polsat, Tauron Polska Energia, mBank, CD Projekt.

Nie trudno odnieść wrażenie, że rynek liczył na większą zmienność. Do godziny 14:00 inwestorzy wykonali 56 690 transakcji, generując obrót na poziomie 522 milionów złotych.

KGHM z kolejną niemrawą sesją

Miedziowy gigant przeżywa gorszy okres. Wczorajsza sesja przyniosła istotną przeceną akcji KGHM, natomiast dzisiejszej zmagania nie przyniosły odreagowanie. Aktualnie za akcje KGHM inwestorzy są skłonni płacić 73 złote i 70 groszy. Dzienne maksimum wynosi na ten moment 75.32, a minimum to 73.58. Najbliższe wsparcie dla kursu KGHM znajduje się na poziomie 72 złotych. Ewentualne przełamanie tego poziomu mogłoby przynieść istotną przecenę miedziowego giganta. Na sesji czwartkowej nie poznaliśmy, żadnej istotnej informacji ze spółki.

KGHM wykres kurs KGHMWykres akcji KGHM. Kurs KGHM zmierza w stronę lokalnego wsparcia

Akcje JSW nie rozpieszczają

Kolejna sesja dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej przynosi kontynuacje przeceny. Kurs JSW spadł poniżej 20 złotych. Wszystko na to wskazuje, że bieżący tydzień zakończy się spadkiem JSW. Jeżeli tak się stanie to będzie to 12 z rzędu spadkowych tydzień na akcjach JSW. W czasie tych tygodni kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej przeceniony został o ponad 50%.

JSW wykres kurs JSWWykres akcji JSW. Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej już się nie podniesie?

LPP z kłopotliwą sesją

Rynek chłodno przyjął informacje o otwarciu nowego magazynu e-commerce w Rumunii. Kurs LPP przeceniany jest o ponad 3%. Oznacza to spadek o 290 złotych. Kurs LPP aktualnie wynosi 8160 złotych. Otwarcie wypadło na poziomie 8450 PLN.

Wykres LPP kurs LPPWykres akcji LPP

 

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk