• Odbierz prezent
JSW idzie po swoje. Aktualizujemy sytuację na Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Akcjonariusze posiadający w portfelu akcje spółki JSW mają obecnie szampańskie nastroje. Podczas środowej sesji ich pozycja zyskała na wartości 11,50% (28,32 zł). Oczywiście nie jest to dla nas zaskoczenie, ponieważ wszystko idzie zgodnie z planem.

Sytuacja na akcjach JSW

Po wyłamaniu linii szyi formacji odwróconej głowy z ramionami, a następnie jej przetestowaniu od góry, kurs akcji spółki JSW zmierza dynamicznie w kierunku poziomu 35 złotych. Jest to bowiem miejsce docelowe tej fali wzrostowej, wynikające z zasięgu wspomnianej formacji. Pamiętajmy jednak, aby nie popadać w euforię, ponieważ na rynkach finansowych należy zawsze zachować czujność. Tak mocne zwyżki, będą również generowały zaskakujące i bolesne zwroty akcji.

Wykres: Kurs akcji spółki JSW (2 lata) 

Wykres: Kurs akcji spółki JSW (2 lata)

Jakie zmartwienie mają akcjonariusze JSW?

Jedynym dyskomfortem z jakim muszą sobie obecnie radzić udziałowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jest ogromna odległość w jakiej należałoby utrzymywać zlecenie obronne stop loss. Przyczyną jest oczywiście niezwykle agresywna fala popytowa, która nie pozostawia za sobą korekcyjnych ząbków, dających możliwość podciągania zleceń zabezpieczających coraz wyżej. Kolejnym dylematem będzie również to, czy po dotarciu do poziomu 35 złotych należy automatycznie zrealizować zysk, czy pozwolić potencjalnym dalszym zyskom rosnąć. Na to pytanie już każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Ja życzę posiadaczom JSW, aby na ich inwestycyjnej drodze, pojawiały się tylko takie zmartwienia...


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk