• Odbierz prezent
JSW PGNiG PKO BP Millennium Getin Idea Bank ZM Kania Pekao PZU

W pierwszych godzinach piątkowej sesji na GPW, indeks WIG20 zyskuje 0,46%. Indeks szerokiego rynku WIG znajduje się na niewielkim plusie o 0,27%.

JSW wyszła na plus i to właśnie ta spółka najmocniej rośnie w pierwszej połowie sesji na GPW. Obecnie inwestorzy płacą za akcję 23,16 zł, co stanowi wzrost o 2,21%.

Wśród najmocniej rosnących spółek z WIG20, znalazła się także PGNiG. Obecnie kurs akcji PGNiG rośnie o 1,83%. Inwestorzy obecnie płacą za akcję tej spółki 4,78 zł.

Największy polski bank PKO BP rośnie o 1,04%. Kurs drugiego największego polskiego banku Pekao natomiast oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Obecnie znajduje się na symbolicznym plusie o 0,10% Nic ciekawego nie dzieje się także na akcjach największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Obecnie cena akcji PZU jest notowana na symbolicznym minusie o 0,05%.

Spośród warszawskich blue chipów, na największym minusie znalazł się mBank, za którego akcje inwestorzy obecnie płacą 335,80 zł, co stanowi spadek o 1,24%. Z ostatnich informacji wynikało, że sprzedaż akcji banku nie nastąpi zbyt szybko, a w każdym razie jeszcze nie w tym roku.

Po czerwonej stronie rynku znalazły się mniejsze banki. W pierwszej połowie piątkowej sesji cena akcji Banku Millennium wynosi 5,88 zł, co stanowi spadek o 1,42%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyja spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank jest notowany na minusie o 4,17%. Obecnie za akcję Idea Banku inwestorzy płacą 2,41 zł. Getin Noble Bank spada natomiast o 3,45%, a Getin Holding o 3,02%.

Akcje spółki ZM Henryk Kania kontynuują wczorajszy mocny spadek. Na dzisiejszej sesji cena akcji tej spółki wynosi 0,19 zł, co stanowi spadek aż o 21%. Pod koniec wczorajszej sesji poinformowano o rezygnacjach członków rady nadzorczej spółki ZM Henryk Kania.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk