• Odbierz prezent
JSW i PGG zamykają swoje kopalnie z powodu koronawirusa. Kurs JSW mocno w dół

Minister aktywów Państwowych Jacek Sasin poinformował o czasowym wstrzymaniu wydobycia w kopalniach należących do notowanej na giełdzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Polskiej Grupy Górniczej. Decyzja jest związana z sytuacją epidemiczną w zakładach, której w ostatnich tygodniach nie udało się opanować. Na poniedziałkowej sesji akcje JSW tracą niemal 9%.

 

Decyzją ministra Sasina od wtorku 9 czerwca na okres trzech tygodni całkowicie wstrzymane zostanie wydobycie w dwóch kopalniach JSW i w dziesięciu zakładach wydobywczych PGG, ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa wśród górników.

Jak zapewnia ministerstwo, wszyscy górnicy w czasie trzytygodniowego postoju otrzymają pełne wynagrodzenie.

 

W zeszłym tygodniu JSW potwierdziło ponad 2100 przypadków zarażenia koronawirusem wśród swoich pracowników, większość z kopalni Pniówek, a także Zofiówka (w których wydobycie od jutra zostanie wstrzymane).

Łącznie potwierdzono ponad 4900 przypadków zarażenia koronawirusem wśród górników.

 

Dla znajdującej się w mało optymistycznej sytuacji finansowej JSW decyzja ministerstwa jest kolejnym ciosem, który zauważalnie obniży przychody w trzecim kwartale.

Na poniedziałkowej sesji notowania JSW tracą niemal 9%, spadając poniżej 20 PLN, po ostatnim rajdzie cenowym z poziomów poniżej 13 PLN za akcję. Aktualny kurs wynosi 19,2500 PLN.

Czytaj także: JSW zwiększyła produkcję w pierwszym kwartale, ale nie ma co liczyć na wzrost przychodów

Największa spółka węglowa na warszawskiej giełdzie, jaką jest JSW, po zakończeniu czwartkowej sesji 16 kwietnia opublikowała wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał tego roku. Pandemia koronawirusa i towarzyszące jej globalne spowolnienie gospodarcze jak na razie nie odbiło się znacząco na działalnoś.. Czytaj
JSW zwiększyła produkcję w pierwszym kwartale, ale nie ma co liczyć na wzrost przychodów

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk