Advertisement
  • Odbierz prezent
JSW: Byki odbiły się mocno od kluczowego wsparcia, ale podaż już wcześniej pokazała moc

Na JSW po szturmie byków i późniejszym gwałtownym wycofaniu się sił popytu, w wyniku mocnego kontrataku niedźwiedzi, doszło do udanej, częściowej regeneracji byków w absolutnie nieprzypadkowym miejscu.

JSW: Byki odbiły się mocno od kluczowego wsparcia, ale podaż już wcześniej pokazała moc - 1


W miejscu tym występuje bowiem wsparcie na interwale dziennym, złożone z bardzo istotnych elementów:

1. linii szyi formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR) o zasięgu w rejonie 34,50;

2. równości korekt;

3. zniesień Fibonacciego: 38,2% i 61,8%;

4. połowy dużego białego korpusu dziennego z 7. września.

Ażeby jednak byki wybiły w górę opór położony tuż poniżej ostatnich maksimów i ewentualnie zrealizowały zasięg wspomnianej formacji oRGR-u, muszą wykonać dalszą potężną robotę.

Kiedy przyjrzymy się świecy dziennej powstałej w efekcie kontrataku podaży, to zauważymy, że jej kształt, gabaryty i typ utworzonej formacji świecowej (spadająca gwiazda) oraz ogromny wolumen, który pojawił się w trakcie budowania tejże świecy, mogą zrobić naprawdę wrażenie. Nawet na najbardziej bojowo nastawionym byku.


Miłosz Fryckowski

Trader i mentor inwestycyjny oraz analityk techniczny. Szefuje projektowi MentorFinansowy.pl, w ramach którego pomaga traderom rozwinąć swe umiejętności i odnieść sukces inwestycyjny. Pierwsze transakcje na rynkach finansowych zawierał w końcówce lat 80' na giełdzie londyńskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla XTB, SATRF, Pro Webinar, Investing.com. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Rynku Forex FxCuffs w kategorii Blog Roku 2014 i 2016.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk