• Odbierz prezent
JPY, MXN i ZAR - tutaj lepiej dziś nie handlować
Z artykułu dowiesz się:

- W jakich krajach na=handel nie jest dziś prowadzony

Dziś część ośrodków finansowych nie prowadzi handlu z powodu wewnętrznych świąt. Z tego powodu należy rozważyć mniejsze zaangażowanie lub jego brak na tych rynkach ze względu na zmniejszoną płynność.

 

Japonia - w tym kraju notowania nie są prowadzone ze względu na Święto Równonocy Wiosennej. Dzień równonocy wiosennej jest w Japonii oficjalnym świętem od 1948 roku.

W związku z tym, że Japończycy mają dziś wolne nie prowadzono notowań na giełdzie w Tokio. Możemy również obserwować obniżoną zmienność na parach z jenem japońskim, dlatego te pary mogą nie być dziś najlepszymi instrumentami do handlu.

 

Meksyk - dziś Meksykanie obchodzą 220 rocznicę urodzin Benito Juareza. Juarez to były przywódca meksykański, który w swoim kraju określany jest mianem bohatera w związku z szeroko zakrojonymi reformami w okresie jego rządów.

Rocznica urodzin Benito Juareza (21 marca) jest w Meksyku świętem narodowym i rynki w tym kraju pozostają zamknięte. Pary z meksykańskim peso, podobnie jak z jenem, również nie będą dziś dobrym instrumentem do handlu

 

Republika Południowej Afryki - 21 marca to w RPA dzień wolny od pracy ze względu na obchodzony wtedy Dzień Praw Człowieka. Tak więc podobnie jak w przypadku walut Japonii i Meksyku warto dziś odpuścić sobie handel na parach z południowoafrykańskim randem.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk