• Odbierz prezent
JPMorgan tworzy własna kryptowalutę - JPM Coin

Jeszcze w zeszłym roku Jamie Dimon, prezes JPMorgan, należącego do grona największych na świecie banków inwestycyjnych, wyrażał się krytycznie o bitcoinie (BTC) i w dość barwny sposób zapewniał, że zwolni każdego swojego pracownika, który handluje kryptowalutami. Teraz natomiast JPMorgan wyemituje własny cyfrowy token, oparty na technologii blockchain - JPM Coin.

 

Jak informuje CNBC, prace nad stworzeniem tokenu JPM Coin znajdują się już w zaawansowanym stadium, zaś pierwsze testy jego funkcjonowania planowane są na najbliższe miesiące, najprawdopodobniej jeszcze w pierwszej połowie 2019 r.

JPM Coin ma być wykorzystywany do obsługi niewielkiej części rozliczeń w czasie rzeczywistym z klientami banku.

Trzy główne zastosowania JPM Coina, wg Umara Farooqa, blockchain leadera JPMorgan, to:

  • skracanie czasu i kosztu przelewów międzynarodowych dla klientów korporacyjnych
  • natychmiastowe rozliczanie emisji papierów wartościowych
  • zamiana rezerw finansowych z dolarów amerykańskich na cyfrowe tokeny w jednostkach zależnych od JPMorgan

 

W przyszłości JPM Coin ma być również wykorzystywany do płatności mobilnych, z wykorzystaniem aplikacji.

Aktualnie nie wiadomo z jakiej technologii korzysta JPMorgan przy tworzeniu swojego tokenu - może być to zarówno zbudowany od podstaw blockchain, jak i sieć oparta na kodzie źródłowym już istniejących projektów.

 

Czytaj także: Jamie Dimon - wyznawcy Bitcoina, strzeżcie się

Warren Buffet, żywa legenda rynków finansowych i Jamie Dimon, prezes JP Morgan, znani są ze swojej niechęci do Bitcoina. Obaj nadal uważają, że inwestycja w kryptowalutę nie jest dobrym pomysłem. Dimon w wywiadzie dla CNBC skierował do kryptoinwestorów apel – ‘strzeżcie się’.   Prowadząca w CNBC.. Czytaj
Jamie Dimon - wyznawcy Bitcoina, strzeżcie się

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk