• Odbierz prezent
Makroekonomia
Z artykułu dowiesz się:

- Jak rozpatrują sytuację w amerykańskiej gospodarce czołowi przedstawiciele biznesu.

Inwestorzy analizujący sytuację w sektorze przedsiębiorstw, nie powinni koncentrować się na zarobkach pracowników w pierwszym kwartale obecnego roku, ale raczej na perspektywach dla nich w drugiej połowie roku, uważa Stephen Parker z JPMorgan Private Bank.

 

Musimy spojrzeć na to co mówią firmy o przyszłości, jeśli rysuje się lepsza perspektywa na drugą połowę roku, nie ma powodów do obaw. Jeśli dolar się osłabi, pozwoli to na wzrost rynków” - uważa szef equity solutions w JPMorgan.

 

Parker powiedział, że poprzeczka została ustawiona obecnie tak nisko, że firmy prawdopodobnie zachowają się lepiej od oczekiwań.

 

W pierwszym kwartale roku, większość spółek była skoncentrowana na recesji, na załamaniu cen ropy naftowej, a dopiero w połowie lutego, wszystko zaczęło się uspokajać” – powiedział.

 

Ostatnie dane z amerykańskiej gospodarki okazały się niejednoznaczne. Inflacja nieznacznie zmalała w ubiegłym miesiącu, zaś sektor usług rozwijał się lepiej od oczekiwań w marcu.

 

Jesteśmy w trakcie wzrostu gospodarczego. Nie wypadliśmy z niego, jednak trwa to już 7 lat, więc istnieje ryzyko zachwiania wzrostu, jednak jest to naturalne zjawisko” – powiedział w tym samym wywiadzie Jason Pride, dyrektor działu analiz w Glenmede.

 

W innym wywiadzie, Christopher Hyzy z Bank of America, powiedział, że jesteśmy w "rynku bawołów”.

 

To błądzący byk… Jest wiele niewiadomych. Rzeczy nie są tak przejrzyste, jak byśmy chcieli. Mamy 2% wzrost w Stanach Zjednoczonych” – mówi Christopher Hyzy. „Bawoły mogą długo wędrować, jednak jest to męczące. Jeśli będzie coś dotyczącego bawołów, to będzie to działało odwrotnie”.

 

Źródło: CNBC


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk