• Odbierz prezent
JP Morgan

16 lipca przed sesją na amerykańskiej giełdzie bank JP Morgan przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Bank osiągnął wyniki, które w znacznym stopniu przekroczyły oczekiwania analityków. Jednocześnie bank obniżył swą prognozę na pozostałą część roku.

 

Analitycy spodziewali się, że bank JP Morgan osiągnie przychody w wysokości 28,9 mld USD, a więc o 1,8% więcej niż rok wcześniej. Przekroczyły one jednak oczekiwania analityków. Okazały się wyższe o 4% niż w ubiegłym roku i wyniosły 29,57 mld USD.

Bank osiągnął zysk w wysokości 9,65 mld USD, a więc o 16% więcej niż rok wcześniej. Analitycy spodziewali się zysku na akcję w wysokości 2,50 USD, a więc o 9,1% więcej niż rok wcześniej. Tymczasem okazał się on jeszcze wyższy niż oczekiwania analityków i wyniósł 2,82 USD.

Do wzrostu zysku banku przyczynił się głównie wyższy wynik odsetkowy netto, a także korzyści podatkowe, co zrekompensowało niższe dochody z aktywności tradingowej.

W maju bank JP Morgan informował o nabyciu spółki InstaMed za ponad 500 mln USD, która zajmuje się płatnościami w służbie zdrowia.

Bank wprowadził także nowe rozwiązanie w postaci wirtualnego doradcy (chatbota), zachęcającego klientów banku do inwestycji.

W ubiegłym miesiącu JP Morgan uzyskał zgodę od organów regulacyjnych, aby zwiększyć dywidendę z 80 centów do 90 centów, a także ogłosił program skupu akcji własnych o wartości 29,4 mld USD.

Znaczącym czynnikiem, który wpłynie na wyniki banku w kolejnych kwartałach jest sygnalizowana przez Rezerwę Federalną obniżka stóp procentowych w tym miesiącu.

JP Morgan obniżył swą prognozę na 2019 r. dotyczącą wyniku odsetkowego netto – głównego czynnika wpływającego na zysk banku. Według tej prognozy będzie on niższy o 500 mld USD niż zakładano wcześniej. Bank prognozuje, że wynik ten wyniesie 57,5 mld USD wobec 58 mld USD zapowiadanych w poprzednim kwartale.

W notowaniach przedsesyjnych cena akcji banku JP Morgan utrzymywała się na ponad 1% minusie.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk