• Odbierz prezent
JP Morgan bank

15 października przed sesją na amerykańskim rynku bank JP Morgan przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one lepsze niż rok temu. Przewyższyły także oczekiwania analityków z Wall Street.

 

15 października przed sesją w USA największy amerykański bank JP Morgan Chase przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. W tym samym dniu swe wyniki finansowe opublikowały także inne duże banki: Goldman Sachs, Wells Fargo i Citigroup.

JP Morgan w tym kwartale osiągnął zysk netto w wysokości 9,08 mld USD w porównaniu z 8,38 mld USD w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Był on wyższy o 8% niż przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 2,68 USD wobec 2,34 USD rok wcześniej.

Wyniki banku JP Morgan okazały się nie tylko lepsze niż w ubiegłym roku, ale przewyższyły także oczekiwania analityków z Wall Street. Analitycy oczekiwali zysku na poziomie 2,45 USD na akcję.

Przychody wyniosły 30,1 mld USD. Były one wyższe o 8% niż rok wcześniej.

Wzrosły przychody z trzech spośród czterech głównych segmentów działalności banku. Jedynym segmentem, w którym nastąpił spadek, jest działalność komercyjna, na którą w dużym stopniu wpłynęły niższe stopy procentowe.

Bank skorzystał dzięki wzrostowi depozytów oraz aktywów inwestycyjnych klientów. Sprzyjającym czynnikiem były także korzystna sytuacja kredytobiorców, która wspomaga wolumen udzielanych kredytów mieszkaniowych, samochodowych oraz kart kredytowych.

W swym oświadczeniu CEO banku – Jamie Dimon podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Konsumenci pozostają silni dzięki wzrostowi wynagrodzeń i wydatków w połączeniu z mocnym bilansem i niskim poziomem bezrobocia.” Dodał, że „równoważy to pogorszenie nastrojów w biznesie i wydatki kapitałowe, głównie spowodowane przez wzrastające ogólnie ryzyko geopolityczne, w tym także napięcia w światowym handlu.”

Wyniki finansowe osiągnięte przez bank JP Morgan ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji banku zyskiwał 2%.

Czytaj także: JP Morgan zaskakuje wynikami za drugi kwartał

16 lipca przed sesją na amerykańskiej giełdzie bank JP Morgan przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Bank osiągnął wyniki, które w znacznym stopniu przekroczyły oczekiwania analityków. Jednocześnie bank obniżył swą prognozę na pozostałą część roku.   Analitycy spodziewali się, że ba.. Czytaj
JP Morgan zaskakuje wynikami za drugi kwartał

 

Notowania: JPMORGAN CHASE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/JPM/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk