• Odbierz prezent
JP Morgan prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Jest dużo lepiej niż oczekiwano

13 października jeden z największych amerykańskich banków przedstawił swe wyniki kwartalne. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Do dobrych wyników w istotnym stopniu przyczyniły się mniejsze rezerwy na straty kredytowe.

 

13 października przed sesją na amerykańskim rynku bank JP Morgan opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Osiągnięte przychody i zysk przewyższyły szacunki analityków z Wall Street. Przychody okazały się wyższe o 1,5 mld USD niż spodziewali się analitycy. Wyniosły one 29,94 mld USD wobec konsensusu 28,3 mld USD. W III kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 9,44 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 2,92 USD wobec spodziewanych 2,23 USD.

Dla porównania w analogicznym kwartale 2019 r. JP Morgan uzyskał przychody na poziomie 30,1 mld USD, zysk netto w wysokości 9,08 mld USD, a zysk na akcję 2,68 USD.

Do lepszych od oczekiwań wyników banku w istotnym stopniu przyczyniły się mniejsze rezerwy na straty kredytowe związane z pandemią koronawirusa. Największe bowiem rezerwy na ten cel bank przeznaczył w I połowie roku. Warto wspomnieć, iż w tamtym czasie bank przeznaczył na ten cel dodatkowe 15 mld USD, w związku z czym łączne rezerwy na straty kredytowe na koniec czerwca osiągnęły poziom 32 mld USD. W III kwartale koszty kredytowe wyniosły 611 mln USD. Analitycy spodziewali się, że wyniosą one ok. 857 mln USD. Sytuacja konsumentów i przedsiębiorców jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na wyniki banku.

Bank musiał wypłacić rekordową kwotę 920 mln USD w związku z zarzutami organów regulacyjnych dotyczących manipulacji na rynkach metali i obligacji. Koszty prawne w wysokości 524 mln USD zaksięgowane w tym kwartale obniżyły zysk na akcję o 17 centów, jednak mimo to wyniki banku i tak były imponujące.

Uzyskane przez bank wyniki ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji JP Morgan wzrósł o 1,5%.

Bank JP Morgan jest pierwszym z największych amerykańskich banków, który przedstawił swe wyniki kwartalne. W tym samym dniu na publikację wyników czeka Citigroup, a w najbliższych dniach Bank of America, Wells Fargo, Morgan Stanley i Goldman Sachs.

 

Notowania: JPMORGAN CHASE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/JPM/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk