• Odbierz prezent
JP Morgan prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Bank osiągnął rekordowe przychody

Na amerykańskim rynku rozpoczął się sezon wyników kwartalnych największych amerykańskich banków. Jako pierwszy swe wyniki finansowe zaprezentował JP Morgan. Wyniki banku okazały się lepsze niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street.

 

14 lipca przed sesją na amerykańskim rynku bank JP Morgan opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 33,8 mld USD w porównaniu do 29,5 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 15% rok do roku. Uzyskane przez bank przychody okazały się też wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 30,3 mld USD. W II kwartale JP Morgan wypracował zysk netto w wysokości 4,69 mld USD, co przekłada się na 1,38 USD zysku na akcję. Wynik ten również przewyższył oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,04 USD.

Wartość kredytów w bilansie banku wyniosła 998 mld USD (wzrost o 4% rdr), a depozytów 1,9 bln USD (wzrost o 25% rdr).

W swym oświadczeniu prasowym CEO banku – Jamie Dimon podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Zarobiliśmy 4,7 mld dolarów zysku netto w drugim kwartale pomimo utworzenia 8,9 mld USD rezerwy kredytowej, ponieważ uzyskaliśmy najwyższy kwartalny przychód w naszej historii, co ukazuje korzyści z naszego zdywersyfikowanego globalnego modelu biznesowego.”

Analitycy w ostatnim czasie przyglądają się uważnie bankom, gdyż spodziewają się negatywnego wpływu niskich stóp procentowych na ich wyniki finansowe. Nie bez znaczenia jest też sytuacja na rynku pracy, która zagraża jakości portfela kredytowego. Wprawdzie ze względu na otwieranie się gospodarki sytuacja jest spostrzegana bardziej optymistycznie, jednak wciąż istnieją obawy przed wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i ewentualnym powrotem obostrzeń.

CEO banku stwierdził w swym oświadczeniu: „Pomimo pewnych ostatnich pozytywnych danych makroekonomicznych i znaczących decyzyjnych działań rządu, wciąż zmagamy się z dużą niepewnością o przyszłą ścieżkę gospodarki. Jednak jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności.”

Wyniki JP Morgan ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych cena akcji banku wzrosła o 4%.

Notowania: JPMORGAN CHASE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/JPM/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk