• Odbierz prezent
Johnson&Johnson z wynikami za II kwartał 2022 r. Czy spółka zaskoczyła inwestorów?
fot. Flickr (lic. CC0 1.0)

Trwa sezon wyników kwartalnych. Największe amerykańskie spółki prezentują raporty za II kwartał 2022 r. W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki znanego koncernu farmaceutyczno-kosmetycznego Johnson&Johnson.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

19 lipca we wtorek przed sesją na amerykańskim rynku koncern Johnson&Johnson (J&J) opublikował wyniki finansowe. Przychody wyniosły 24,02 mld USD wobec 23,31 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 3% rdr.

Zysk netto natomiast był niższy niż przed rokiem. W minionym kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 4,81 mld USD wobec 6,28 mld USD rok wcześniej, co stanowi spadek o 23% rdr. Zysk na akcję wyniósł 1,80 USD w porównaniu do 2,35 USD w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Jednak tym, co najbardziej interesuje analityków i inwestorów z Wall Street, jest zysk skorygowany o czynniki jednorazowe. W tym ujęciu w minionym kwartale zysk netto okazał się wyższy o 4,3% niż rok wcześniej. Wyniósł 6,91 mld USD wobec 6,62 mld USD przed rokiem. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,59 USD w porównaniu do 2,48 USD w analogicznym okresie zeszłego roku, co stanowi wzrost o 4,4%.

Przychody segmentu konsumenckiego wzrosły o 2,9%. Segment farmaceutyczny doświadczył wzrostu przychodów o 12,4%. Przychody segmentu urządzeń medycznych wzrosły o 3,4%.

W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji spółki jest notowany w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia.

Notowania: Johnson & Johnson

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:JNJ/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk