• Odbierz prezent
Johnson & Johnson zaskoczył rynek wynikami za III kwartał

Przed sesją na amerykańskiej giełdzie koncern z branży farmaceutycznej i kosmetycznej Johnson & Johnson przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one lepsze od oczekiwań analityków. Do tak znakomitych wyników przyczyniła się przede wszystkim wyższa sprzedaż leków przeciwnowotworowych.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Przed sesją na amerykańskiej giełdzie spółka Johnson & Johnson przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Zysk netto wzrósł o 22,9% rok do roku, do czego w dużym stopniu przyczynił się popyt na leki na raka Darzalex i Imbruvica.

Zysk netto osiągnięty przez spółkę wyniósł 4,83 mld USD wobec 3,93 mld USD w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Zysk na akcję wyniósł 1,81 USD wobec 1,44 USD rok wcześniej.

Wyniki finansowe osiągnięte przez spółkę okazały się nie tylko wyższe niż przed rokiem, ale przewyższyły także oczekiwania analityków z Wall Street. Przychody wyniosły 20,73 mld USD wobec oczekiwanych 20,07 mld USD. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,12 USD wobec oczekiwanych 2,01 USD.

W segmencie konsumenckim, który wytwarza takie produkty kosmetyczne, jak Neutrogena, przychody wyniosły 3,46 mld USD, co było zgodne z oczekiwaniami analityków. W segmencie urządzeń medycznych spółka osiągnęła przychody w wysokości 6,3 mld USD, przekraczając zakładany przez analityków poziom 6,27 mld USD.

Natomiast segment farmaceutyczny, który odpowiada za połowę łącznych przychodów spółki, przyniósł przychody w wysokości 10,88 mld USD, które przewyższyły szacunki analityków na poziomie 10,41 mld USD.

Poinformowano, że sprzedaż leku na reumatoidalne zapalenie stawów Remicade spadła o 24% rok do roku. Sprzedaż leku przeciwnowotworowego Darzalex zwiększyła się natomiast o 53,5% rok do roku, osiągając poziom 765 mln USD. Sprzedaż leku na raka Imbruvica wzrosła o 30,6% r/r do poziomu 921 mln USD.

Wiceprezes i dyrektor finansowy firmy – Joe Wolk podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Doświadczyliśmy silnego wzrostu przychodów i zysku w czasie III kwartału, jednocześnie dokonując strategicznych inwestycji, które wspierają naszą innowacyjną ścieżkę rozwoju we wszystkich trzech segmentach działalności.”

Warto wspomnieć, że Johnson & Johnson wciąż zmaga się z pozwami sądowymi w sprawie podejrzenia rakotwórczego działania pudru produkowanego przez spółkę. W ostatnim kwartale spółce nakazano także zapłacenie dwóch kar finansowych za wkład w rozwój epidemii uzależnienia od leków przeciwbólowych oraz za skutki uboczne leku antypsychotycznego Risperdal.

Mimo problemów spółki, wyniki osiągnięte w III kwartale pozytywnie zaskoczyły rynek. W pierwszych godzinach handlu na amerykańskiej giełdzie kurs akcji spółki Johnson & Johnson zyskuje 2,5%.

Czytaj także: Johnson & Johnson ze znakomitymi wynikami. W tle procesy sądowe

Znany koncern z branży farmaceutycznej i kosmetycznej Johnson & Johnson przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Okazały się one lepsze niż w ubiegłym roku i przewyższyły oczekiwania analityków. Sukces spółki przyćmiewają liczne pozwy sądowe. Co zarzuca się znanej spółce?   Johnson & .. Czytaj
Johnson & Johnson ze znakomitymi wynikami. W tle procesy sądowe

Notowania: Johnson & Johnson

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:JNJ/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk