• Odbierz prezent
Johnson & Johnson z wynikami kwartalnymi. Fajerwerków na razie nie widać

22 stycznia przed sesją na amerykańskiej giełdzie znana spółka z branży farmaceutycznej i kosmetycznej Johnson & Johnson przedstawiła swe wyniki kwartalne. Przychody spółki okazały się nieco niższe od szacunków analityków, natomiast zysk na akcję był nieco wyższy. Spółka nadal ponosi koszty sądowe związane z zarzutami wobec jej produktów, jakkolwiek w tym kwartale były one znacznie niższe niż rok temu.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

22 stycznia przed sesją na amerykańskim rynku spółka Johnson & Johnson opublikowała wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r.

Analitycy z Wall Street oczekiwali zysku na akcję w wysokości 1,87 USD, co byłoby nieco niższym wynikiem niż przed rokiem, kiedy spółka osiągnęła 1,97 USD zysku na akcję.

W czwartym kwartale 2019 r. przychody spółki były wyższe o 1,7% niż przed rokiem i wyniosły 20,74 mld USD. Okazały się jednak nieco niższe od szacunków analityków na poziomie 20,8 mld USD. Zysk na akcję okazał się natomiast nieco wyższy od oczekiwań analityków i wyniósł 1,88 USD.

Spółka Johnson & Johnson miała za sobą niełatwy rok, gdyż od dłuższego czasu jest uwikłana w oskarżenia związane z lekami opioidowymi, powodującymi uzależnienia, a także rakotwórczym pudrem dla dzieci.

W czwartym kwartale spółka poniosła koszty sądowe w wysokości 264 mln USD w porównaniu z 1,29 mld USD przed rokiem.

W swym oświadczeniu prasowymi prezes i CEO spółki – Alex Gorsky podsumował uzyskane wyniki następującymi słowami: „Osiągnęliśmy solidny wzrost sprzedaży w 2019 r., napędzany siłą naszego biznesu farmaceutycznego, zwiększeniem wydajności w naszym segmencie sprzętu medycznego oraz wzrostem rentowności w naszym segmencie konsumenckim.”

Segment farmaceutyczny Johnson & Johnson osiągnął przychody w wysokości 10,54 mld USD, co stanowi wzrost o 3,5% rok do roku. Segment konsumencki firmy, który jest znany z takich produktów kosmetycznych jak Neutrogena, odnotował wzrost o 0,9% do poziomu 3,5 mld USD. Segment sprzętu medycznego osiągnął przychody w wysokości 6,63 mld USD, które okazały się niższe o 0,5% niż przed rokiem.

Spółka przedstawiła swą prognozę na 2020 r. Spodziewa się zysku na akcję w przedziale od 8,95 USD do 9,10 USD.

Wyniki osiągnięte przez spółkę nie wzbudziły entuzjazmu inwestorów i w notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Johnson & Johnson osunął się o 1,3%.

W poprzednim dniu po zakończeniu sesji swe wyniki kwartalne podały spółki Netflix i IBM.

Czytaj także: IBM prezentuje wyniki za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki szybuje w górę

21 stycznia znana firma z branży informatycznej IBM przedstawiła swe wyniki kwartalne. Przewyższyły one szacunki analityków. W notowaniach posesyjnych kurs akcji wzrósł o 5%.   21 stycznia we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie IBM opublikował swe wyniki finansowe za IV kwartał 2.. Czytaj
IBM prezentuje wyniki za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki szybuje w górę

Notowania: Johnson & Johnson

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:JNJ/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk