• Odbierz prezent
Johnson & Johnson przedstawia wyniki za III kwartał 2020 r. Spółka podwyższa prognozę
fot. freepik.com

13 października koncern farmaceutyczno-kosmetyczny Johnson & Johnson opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również szacunki analityków z Wall Street. Spółka jednak musiała na razie przerwać badania nad szczepionką na koronawirusa ze względu na działania niepożądane u jednego z uczestników.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

13 października przed sesją na amerykańskim rynku koncern Johnson & Johnson opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale spółka uzyskała przychody na poziomie 21,08 mld USD wobec 20,72 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Osiągnięte przychody przewyższyły szacunki analityków na poziomie 20,2 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 2,20 USD wobec 1,81 USD rok wcześniej. Przewyższył również oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,98 USD.

Do poprawy wyników przyczynił się wzrost popytu na urządzenia medyczne i niektóre leki produkowane przez spółkę.

Spółka podwyższyła swą prognozę wyników na cały rok. Spodziewa się zysku na akcję w przedziale 7,95 USD – 8,05 USD oraz przychodów ze sprzedaży pomiędzy 82 mld USD a 82,8 mld USD. Wcześniejsza prognoza zakładała przychody w przedziale 79,9-81,4 mld USD oraz zysk na akcję na poziomie 7,75-7,95 USD.

Segment konsumencki przyniósł spółce przychody w wysokości 3,5 mld USD, co stanowi wzrost o 1,3% w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Segment urządzeń medycznych dostarczył spółce przychodów na poziomie 6,1 mld USD, co stanowi wzrost o 1,7% rok do roku.

Segment farmaceutyczny firmy, który pracuje nad szczepionką na koronawirusa, wygenerował przychody w wysokości 11,4 mld USD. Były one wyższe o 5% niż przed rokiem. W poprzednim miesiącu Johnson & Johnson rozpoczął trzecią fazę badań nad szczepionką. W ostatnim czasie poinformowano, że na razie przerwano prace ze względu na zgłoszenie przez jednego z uczestników badań działań niepożądanych. Spółka nie podała szczegółów dotyczących tego zdarzenia.

Informacja ta zmartwiła inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Johnson & Johnson jest notowany na minusie o 1,5%.

 

Notowania: Johnson & Johnson

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:JNJ/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk