• Odbierz prezent
Johnson & Johnson prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2021 r. Spółka podwyższa prognozę

21 lipca znany koncern farmaceutyczno-kosmetyczny Johnson & Johnson opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2021 r. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street. Spółka przedstawiła także swą prognozę dotyczącą sprzedaży szczepionki w najbliższym roku.

 

21 lipca w środę przed sesją na amerykańskim rynku Johnson & Johnson opublikował wyniki kwartalne. W II kwartale przychody wyniosły 23,31 mld USD wobec 18,34 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 27,1% rok do roku. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 22,21 mld USD. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 6,28 mld USD w porównaniu do 3,63 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 73,1% rdr. Zysk na akcję wyniósł 2,35 USD wobec 1,36 USD w analogicznym okresie poprzedniego roku. Po wyłączeniu niektórych pozycji, skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,48 USD w porównaniu do 1,67 USD przed rokiem. Okazał się wyższy od szacunków analityków na poziomie 2,27 USD.

Segment farmaceutyczny działalności spółki, obejmujący m. in. szczepionki, przyniósł przychody na poziomie 12,59 mld USD, co stanowi wzrost o 17,2% w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku.

Segment konsumencki, obejmujący produkty kosmetyczne, przyniósł spółce przychody w wysokości 3,7 mld USD. Były one wyższe o 13,3% rok do roku.

Przychody segmentu urządzeń medycznych okazały się niższe o 62,7% niż przed rokiem i wyniosły 6,9 mld USD. Ten segment działalności spółki znacząco ucierpiał w czasie pandemii ze względu na ograniczone zamówienia ze strony szpitali, które odroczyły wiele planowych zabiegów.

Spółka podniosła swą prognozę na najbliższy rok. Spodziewa się przychodów w przedziale 92,5 mld USD – 93,3 mld USD. Poprzednia prognoza zakładała przychody na poziomie 89,3 mld USD – 90,3 mld USD. Johnson & Johnson oczekuje zysku na akcję w przedziale 9,50 USD – 9,60 USD w porównaniu z poprzednią prognozą na poziomie 9,30 USD – 9,45 USD.

Spółka spodziewa się, że w 2021 r. sprzeda szczepionki na COVID-19 o łącznej wartości 2,5 mld USD, pomimo rosnących obaw co do ich skuteczności w przypadku odmiany delta. W minionym kwartale globalna sprzedaż szczepionki przyniosła przychody w wysokości 164 mln USD.

Wyniki finansowe i prognozy spółki ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Johnson & Johnson wzrósł o 1%.

 

Notowania: Johnson & Johnson

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:JNJ/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk