• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Jim Paulsen widzi potencjał wzrostu na Wall Street
Z artykułu dowiesz się:

- Co o amerykańskich rynkach akcyjnych sądzi Jim Paulsen

Bacznie obserwowany analityk rynkowy - Jim Paulsen - stwierdził dziś, że jest coraz bardziej optymistyczny jeśli chodzi o rynek akcji. Wątpi jednak by rynek ten osiągnął już dno.

 

"Przypuszczam, że jeszcze zanotujemy kolejne spadki. Poziom 1800 (na indeksie S&P500) zostanie przebity tak, by przekonać wszystkich, że zmierzamy w kierunku recesji, przestraszyć wszystkich, że to już bessa" - powiedział główny analityk inwestycyjny w Wells Capital Management.

Paulsen stwierdził przy tym, że nie spodziewa się, żeby wartość indeksu spadła dużo poniżej 1800, nawet w obliczu podnoszenia stóp procentowych przez FED w najbliższych latach.

 

W ubiegłym tygodniu Wall Street zanotowało pierwszy zwyżkowy tydzień w 2016 roku. Jednak indeksy Dow, S&P500 i Nasdaq nadal znajdują sięw spadkowej korekcie. Każy z nich jest co najmniej 10% poniżej rekordowych maksimów z ubiegłego roku.

"Potencjał wzrostu, choćby do wyrównania poziomu z otwarcia roku, wydaje się być równy lub nawet wyższy niż ryzyko spadków z obecnego poziomu" - powiedział Paulsen, doradzając inwestorom, by kupowali dołki poniżej poziomu 1900 na S&P500.

 

"Rynek szuka obecnie nowego poziomu równowagi, odzwierciedlającego pełne zatrudnienie w gospodarce i jego negatywne konsekwencje takie jak wyższe stopy procentowe Rezerwy Federalnej" - powiedział Paulsen.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk