• Odbierz prezent
Jeszcze w tym roku The Wizards - Dark Times dostępny w wersji Co-Op Multiplayer!

The Wizards - Dark Times, najnowsza część popularnej serii autorstwa Carbon Studio, notowanego na NewConnect producenta gier VR, jeszcze w tym roku zostanie wzbogacona o tryb Co-Op Multiplayer na PC VR. Poza możliwością rozgrywki wieloosobowej, twórcy projektu dodadzą do tytułu nowe areny, nowych przeciwników, nowej klasy postaci oraz wiele drobnych modyfikacji. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością, w tegorocznym zestawieniu najlepszych gier VR 2020 platformy Steam, znalazła się w brązowej kategorii. Sprzedaż całej serii The Wizards niedawno przekroczyła 200 tys. sprzedanych kopii.

- Od momentu premiery pierwszej gry z serii The Wizards, która miała miejsce w lipcu 2017 roku, bardzo często słyszeliśmy prośby o stworzenie trybu multiplayer. Nadszedł czas, by spełnić oczekiwania fanów naszych gier i udostępnić im możliwość wieloosobowej rozgrywki. Mam nadzieję, że wspólne rzucanie zaklęć i walka z wrogami w trybie kooperacji spełni ich oczekiwania i dostarczy im mnóstwa radości – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Tryb Co-Op Multiplayer zostanie udostępniony jeszcze w tym roku w wersji PC VR, jako darmowa aktualizacja do The Wizards - Dark Times, najnowszej gry z serii. Dodatkowo Studio wprowadzi do gry zupełnie nowych przeciwników. – Gracze podejmą walkę z nowymi wrogami, wśród nich będzie m.in. rzucający klątwy – Umbral Sorcerer oraz szalejący War Troll. Nie chcemy psuć graczom niespodzianki, dlatego na tym etapie nie podamy więcej szczegółów. Jestem przekonany, że odświeżona, jeszcze ciekawsza rozgrywka przyciągnie do naszej serii nowych odbiorców. Chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność dla graczy, to dzięki nim seria The Wizards mogła się tak wspaniale rozwinąć, dlatego postanowiliśmy, że rozwinięcie gry będzie darmowe, co z jednej strony usatysfakcjonuje osoby, które wydały już swoje pieniądze na naszą grę, a także przyciągnie nowych użytkowników – dodaje Aleksander Caban.

Wprowadzenie aktualizacji do The Wizards-Dark Times planowane jest na początku czwartego kwartału br.

- The Wizards cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wciąż ma olbrzymi potencjał, dlatego będziemy rozwijać naszą serię dla fanów gier fantasy VR. W lutym informowaliśmy o sprzedaży ponad 200 tys. kopii wszystkich gier z serii. Pół roku wcześniej ta liczba wynosiła 150 tys. kopii. Widać więc jak szybko The Wizards gromadzi nowych odbiorów. Robimy wszystko, by wciąż dostarczać im ciekawą rozgrywkę – informuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

W styczniu The Wizards Enhanced Edition – najpopularniejsza gra z serii Carbon Studio, czwarty rok z rzędu znalazła się w zestawieniu TOP listy bestsellerów gier VR na świecie platformy Steam. W rankingu najpopularniejszych gier pojawiło się także The Wizards - Dark Times. Tylko podczas zimowej wyprzedaży Steam, gracze kupili 10 tys. sztuk obu wyróżnionych produkcji.

Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 roku na platformach Steam i Oculus Store. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic. W połowie 2018 roku spółka wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR. W marcu 2019 roku premierę miała rozszerzona wersja serii gry – The Wizards – Enhanced Edition. Wtedy też gra zadebiutowała jako tytuł startowy na golach Oculus Quest. W kolejnym roku do sklepu Steam trafiło The Wizards - Dark Times.

Sama marka była nominowana do nagród w kilku kategoriach na White Nights w Pradze i Game Access w Brnie. The Wizards zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR podczas jednych z największych targów branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.

Carbon Studio pracuje obecnie nad portem The Wizards - Dark Times na platformę Oculus Quest.

***

O Carbon Studio SA

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na NewConnect. W 2021 roku Carbon Studio zamierza przenieść akcje spółki na rynek główny GPW.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk