• Odbierz prezent
Jeszcze nigdy obroty na warszawskiej giełdzie nie były tak wysokie - rekordowe półrocze na GPW

Koronawirusowa panika i następująca po niej euforia na globalnych parkietach giełdowych, nie ominęły również warszawskiej giełdy. Wzrost zmienności, dynamiczne odreagowywanie marcowych spadków, czy wreszcie radykalne obniżki stóp procentowych - wszystko to przyczyniło się do osiągnięcia rekordowych obrotów na GPW w pierwszym półroczu 2020 r.

 

Jak wynika z danych opublikowanych przez warszawską giełdę, wartość obrotu akcjami na głównym rynku w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. wyniosła 131 mld złotych, co jest historycznym rekordem GPW. W pierwszym półroczu otwarto również ponad 70 tys. nowych rachunków maklerskich.

Znaczny wzrost zanotował również „mały parkiet”. W pierwszym półroczu obroty na NewConnect przekroczyły 4 mld złotych, co jest wzrostem o 550% w porównaniu do poprzedniego roku. Również jest to rekord półrocza w ponad dziesięcioletniej historii NewConnect.

FXMAG akcje jeszcze nigdy obroty na warszawskiej giełdzie nie były tak wysokie - rekordowe półrocze na gpw gpw  obroty gpw  newconnect  koronawirus 1

Warto przypomnieć, że wartość obrotu na GPW w czerwcu wyniosła rekordowe 26,7 mld PLN (65% więcej niż rok wcześniej), w maju było to 21,7 mld PLN, natomiast w kwietniu 23,7 mld PLN. W marcu obroty wyniosły zaś 25,7 mld złotych.

Dane na temat wysokości obrotu i liczby nowych rachunków maklerskich w lipcu powinniśmy poznać w pierwszym tygodniu sierpnia.

Czytaj także: Polacy nie mają co robić z pieniędzmi - obroty na GPW w czerwcu rekordowo wysokie

Giełdowa euforia nie dobiegła jeszcze końca. Po marcowym wzroście zainteresowania inwestowaniem i spekulacją na warszawskim parkiecie, spowodowanym globalnym koronawirusowym krachem obroty na GPW w kolejnych miesiącach zaczęły spadać. Z tej spadkowej tendencji uczestnicy rynku wyraźnie wyłamali się .. Czytaj
Polacy nie mają co robić z pieniędzmi - obroty na GPW w czerwcu rekordowo wysokie

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk