• Odbierz prezent
Jesteś w lesie? Webinar Forex, podczas którego naprawiamy to, czego książki i szkoleniowcy nauczyli Cię źle

We wtorek o godzinie 20:00 odbyło się czwarte wirtualne spotkanie pod patronatem brokera TICKMILL, na którym poznaliśmy formację chorągiewki oraz przeglądaliśmy rynki finansowe w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych na najbliższy tydzień. Skupiliśmy się zarówno na analizie technicznej, jak i praktycznym zastosowaniu formacji chorągiewki. Wydarzenie jest cykliczne, a na kolejny wtorek zaplanowana jest prawdziwa bomba- rozłożymy na czynniki pierwsze to, w jaki sposób potężni gracze robią nas w konia. Jeżeli nie miałeś ostatnio czasu, nie ma powodów do zmartwień. Webinar był nagrywany i jest dostępny do obejrzenia.

Co to jest formacja chorągiewki?

Formacja chorągiewki, podobnie jak formacja flagi zapowiada nam kontynuację obecnie obowiązującego trendu. Co więcej, mówi się, że powiewa ona w połowie masztu, co oznacza, że po wybiciu, powinniśmy powtórzyć ruch takiego samego rozmiaru jak przed wejściem w korektę. Podczas ostatniego webinaru, przedstawiłem przykłady, że wiedza książkowa wyprowadza nas w las i zaproponowałem znacznie skuteczniejsze sposoby wyznaczania zasięgów wynikających z formacji chorągiewki.

 srebro - chorągiewka

Wykres srebra na platformie TICKMILL

Nowy projekt FXMAG i TICKMILL

Co tydzień, we wtorek o godzinie 20:00, odbywać się będzie wirtualne spotkanie, podczas którego odkrywamy tajniki analizy technicznej oraz skupiamy się na psychologii inwestowania. Wyszukujemy ciekawych sytuacji z przeszłości, by na ich bazie wyciągnąć wnioski, jak skutecznie poruszać się po rynku. Ostatnio na tapecie znalazła się formacja chorągiewki oraz jak zawsze zdradziłem swoje triki wynikające z kilkunastu lat doświadczenia na rynkach finansowych.

W drugiej części webinaru przeglądamy rynek, by przygotować się do nadchodzących okazji, a także przestrzec przed ewentualnymi zagrożeniami inwestycyjnymi.

Czego można było się dowiedzieć na ostatnim spotkaniu?

Przedstawiłem formację chorągiewki zarówno od strony teoretycznej, jak i praktyczniej. Pokazałem mnóstw przykładów rozegrania tych formacji z przeszłości. Wskazałem konkretne miejsca wejścia i wyjścia z pozycji wg. mojej strategii oraz co warto zmodyfikować względem wersji książkowej, aby uzyskać większy procent zyskownych transakcji. Po wczorajszej lekcji każdy potrafi rozpoznać formację flagi i wyznaczyć realny zasięg ruchu po wybiciu.

Gdy już przygotowaliśmy warsztat, następnie przejrzeliśmy rynek wyszukując interesujących struktur na wykresach, a także omawiając sobie obecną sytuację na rynkach finansowych. Całość była zakończona sesją pytań i odpowiedzi, która zaczyna się charakteryzować coraz większą aktywnością. Przyznam szczerze, że bardzo mnie ten fakt cieszy, ponieważ z wielką chęcią staram się rozwiązać Wasze rozterki inwestycyjne.

Czy można jeszcze obejrzeć nagranie?

Dostęp do nagrania jest bezpłatny dla wszystkich prenumeratorów kwartalnika Inwestor, a także dostępny osobno w sklepie FXMAG.

Korzystając z kodu rabatowego BESSA naliczana jest zniżka w wysokości 20%.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek 7 lipca 2020 roku o godzinie 20:00. Zapisać można się tutaj.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk