• Odbierz prezent
Jesteś na czerwonym, a trafiła się okazja? Te firmy mogą Ci pomóc

Straty są nieodłącznym elementem gry. Jednak czasem, pod wpływem emocji, lub w wyniku wyjątkowo złej passy, stracimy więcej, niż mogliśmy sobie pozwolić i popadamy w zadłużenie. W takim wypadku mamy kilka wyjść.

Możemy albo zbierać środki, tak długo aż będziemy znowu w stanie grać albo – jeśli trafiliśmy właśnie na świetną okazję, możemy wykorzystać pożyczki online dla zadłużonych. One zresztą pomogą nam także pokryć koszty bieżące, jeżeli potrzebujemy nagle gotówki i nie mamy czasu czekać na decyzję banku, lub nasze podanie o kredyt zostało odrzucone (co zdarza się dość często w przypadku osób zarabiających na mniej typowe sposoby, wszak wiadomo, że banki lubią stabilne, sprawdzone i stałe źródła dochodu).

 Instytucje oferujące pożyczki online dla zadłużonych – czym są firmy pożyczkowe?

Są to firmy, które uzyskały wpis w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, to odróżnia ich od innych instytucji, które mogą pożyczać pieniądze. Każda firma może dokonywać pożyczek, jednak takie umowy są zawierane na podstawie zapisów w kodeksie cywilnym. Dopiero spełnienie określonych warunków, pozwala na uzyskanie wpisu w RIP. Jest on nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dlatego możemy mieć pewność, że nasze dane poufne, którymi firma dysponuje, są objęte tajemnicą bankową.

Warunki działalności firm pożyczkowych reguluje art. 59a w ustawie o kredycie konsumenckim. Dotyczy on działalności online i offline pożyczkodawców. Dzięki zapisom w nim zawartym klient m.in. zawsze może wypowiedzieć umowę z firmą pożyczkową lub domagać się ponownej kalkulacji opłat, po uiszczeniu większej niż przewidziana, raty spłaty.

W Polsce muszą one spełniać także szereg innych wymogów, regulowanych ustawą o nadzorze finansowym. Działają one w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, alternatywnie jako spółka akcyjna. Ich minimalny kapitał zakładowy musi wynosić więcej niż 200 tys. złotych.

Jak wygląda wzięcie pożyczki, krok po kroku?

Wszystkie formalności związane z pożyczką, załatwimy online. Najłatwiej skorzystać z porównywarki pożyczek, ponieważ grupują one w jednym miejscu, oferty wielu firm. Po tym, jak znajdziemy interesującego nas pożyczkodawcę, możemy rozpocząć proces składania wniosku:

  1. Ustalamy, ile chcemy pożyczyć. Robimy to albo przesuwając suwak, albo wpisując kwotę bezpośrednio w kalkulator. Wszystkie potrzebne dane zostaną wyliczone automatycznie. Zobaczymy datę spłaty, RRSO i koszty, które poniesiemy. Maksymalne i minimalne kwoty, różnią się w zależności od firmy.
  2. Rejestrujemy się. Podajemy swoje dane personalne: imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu, numer telefonu i e-mail, otrzymamy na niego potwierdzenie umowy. Tutaj wprowadzimy również wysokość naszych zobowiązań finansowych, rodzaj wykonywanej pracy i wysokość wynagrodzenia.
  3. Weryfikujemy tożsamość. Najczęściej przez dokonanie przelewu (najczęściej 0,01 gr lub 1 zł na wskazane konto), lub za pomocą aplikacji potwierdzającej tożsamość.
  4. Czekamy na decyzję. Jest zautomatyzowana i odpowiedź pojawia się zazwyczaj zaraz po weryfikacji tożsamości.
  5. Otrzymujemy środki finansowe. Jeśli nasz wniosek został zaakceptowany, pieniądze trafią na nasze konto. Zajmuje to od 15 minut do 24 godzin w zależności od firmy.

 

Istnieje także kilka ogólnych wymogów, które musimy spełnić:

  • jesteśmy osobą pełnoletnią
  • mamy meldunek w Polsce i zamieszkujemy na jej terenach
  • posiadamy polskie obywatelstwo
  • podane konto w banku i numer telefonu należą do nas

 

 


Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk