• Odbierz prezent
Decyzja KNF w sprawie Cash Flow S.A. - koniec przygody tej spółki na GPW?
Z artykułu dowiesz się:

- O decyzji KNF w sprawie wykluczenia z obrotu papierów wartościowych Cash Flow S.A.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że stosownie do informacji zamieszczonej w systemie śledzenia przesyłek Poczty Polskiej, doręczono decyzję KNF w sprawie notowanej na GPW spółki Cash Flow S.A.

Decyzja w całości uchyla decyzję z  8 marca 2016 r. i wyklucza papiery wartościowe spółki Cash Flow S.A. z obrotu na rynki regulowanym. Nakłada ona także na spółkę karę pieniężną w wysokości 150 tys. zł oraz umarza postępowanie administracyjne w pozostałej części.

„Na podstawie ww. decyzji Komisja Nadzoru Finansowego wykluczyła bezterminowo z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA akcje Spółki. Skutek w postaci wykluczenia akcji Spółki z obrotu następuje po upływie 30 dni od dnia, w którym ww. decyzja stanie się ostateczna, a więc od dnia doręczenia decyzji z dnia 29 sierpnia 2017 r. Tym samym ostatnim dniem obrotu na rynku regulowanym akcjami spółki Cash Flow S.A. powinien być dzień 4 października 2017 r.” - podano w komunikacie KNF.

Komisja zaznaczyła jednak, że do Urzędu Komisji (UKNF) nie wpłynęło jeszcze zwrotne potwierdzenie odbioru decyzji, na podstawie którego można z całą pewnością stwierdzić, że decyzja została prawidłowo doręczona. Poprawne doręczenie jest istotne ze względów proceduralnych.

Cash Flow S.A. jest spółką z sektora wierzytelności, notowaną na GPW. Obrót akcjami spółki był wielokrotnie zawieszany. Aktualnie jest on zawieszony na podstawie Uchwały Nr 697/2017 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 czerwca 2017 r. Obrót akcjami jest zawieszony do 30 września 2017 r. włącznie. Powodem zawieszenia jest zakwalifikowanie akcji spółki po raz jedenasty z rzędu do segmentu Lista Alertów oraz brak podjęcia przez spółkę odpowiednich działań w celu usunięcia przesłanek do takiej kwalifikacji w przyszłości.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk