• Odbierz prezent
Jeśli nie świece japońskie, to co? Inne sposoby odwzorowania ceny na wykresie

W dniu wczorajszym 16.12.2020 odbył się kolejny webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tematem spotkania były sposoby odwzorowywania ceny na wykresie instrumentów inne niż świece japońskie.

Wirtualne spotkanie inwestycyjne

Wydaje się, że znakomita większość inwestorów i traderów wykorzystuje w swojej analizie instrumentów wykresy ze świecami japońskimi. Powstał cały obszerny dział wiedzy z analizy technicznej zajmujący się opisem formacji świecowych i informacji, jakie za sobą niosą. Okazuje się jednak, że istnieje szereg innych mniej znanych odwzorowań ceny na wykresie.

Uczestnicy webinaru dowiedzieli się, jak wykorzystywać cenę przedstawioną w postaci:

- wykresu liniowego,

- świec Heiken Ashi

- wykresu Point&Figure

Założeniem szkolenia było przedstawienie w jaki sposób można otrzymać na wykresie mniej „emocji”, jakie niesie za sobą używanie świec japońskich. Alternatywne sposoby przedstawiania ceny omówione na webinarze pozwalają również na pozbycie się w mniejszym lub większym stopniu szumu związanego z przypadkowymi ruchami ceny lub niewielkimi korektami tak, by wychwycić impuls trendowy. Poniżej przykładowy wykresu EURUSD w postaci liniowej z dobrze widocznymi elementami analizy technicznej (formacje cenowe, poziomy wsparcia i oporu, wielkości korekt).

  Wykres 1. Wykres euro do dolara (EURUSD) – wykres liniowy z zaznaczonymi elementami analizy technicznej

Wykres 1. Wykres euro do dolara (EURUSD) – wykres liniowy z zaznaczonymi elementami analizy technicznej

 Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów magazynu Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma. Ponadto, subskrybenci otrzymują gratis ebook o bezpiecznych przystaniach oraz archiwalny numer magazynu Inwestor.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższy poniedziałek, 21-ego grudnia o godz. 18.00. Temat kolejnego szkolenia brzmi: „Formacje Triple Crown i Shark Attack, czyli jak szybko znaleźć dobry setup na wykresie?". Poniżej link do rejestracji na webinar.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk