• Odbierz prezent
Jen w parze z dolarem amerykańskim wychodzi z konsolidacji

Ilość szczytów, jakie pojawiły się wokół ceny 108.00, dowodzi, że podażowa strona rynku mocno była zainteresowana tym obszarem. Dlatego obszar ten został zaznaczony kolorem żółtym jako miejsce, które może okazać się użyteczne w bieżącej ocenie sytuacji rynkowej jena japońskiego.

Wiadomości rynkowe z mBank

Od kilku dni zmienność znacząco spadła. Przekłada się to na dwie mała konsolidacje rozdzielone równą ceną 107.00. Znajdują się one blisko minimów, jakie powstały po 3-figurowej deprecjacji USD. Może to być faza akumulacji, która doprowadzi notowania tej pary walutowej do żółtego oporu.

Dzisiejszy nocny popis popytu w postaci przełamani poziomu 107.00, wskazuje na rosnącą siłę popytu. Zmusiło o oscylator stochastyczny do skierowania się na północ. Trendowe narzędzia analizy raczej okażą się zbędne przy takim kształcie wykresu. Od kwietnia brak jest wyraźnego trendu, a krótkotrwały czerwcowe wzrosty zostały równie szybko w całości zdyskontowane.

W przypadku wyjścia dołem z bieżącego ruchu bocznego kolejna czerwona linia wyznacza punkt docelowy w postaci wsparcia 106.00.

Co ciekawe kluczowe poziomy na interwale H4 rozkładają się z dużą dokładnością w odległości 100 pipsów.

Uwzględniając, że popyt od wielu dni broni okolic 106.80, to pierwszeństwo w tworzeniu scenariusza transakcyjnego ma powrót do żółtej strefy jako rodzaj retestu. Wkrótce przekonamy się, czy będzie to korekta zapowiadającą kolejną umocnienie jena.

Jen wychodzi z konsolidacji - 1

Wykres kursu dolara do jena (USD/JPY)


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk