• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Japoński minister gospodarki składa dymisję w związku z oskarżeniami o korupcję
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego Akira Amari złożył dymisję z pełninej funkcji

Dziś japoński minister gospodarki, Akira Amari, złożył dymisję z pełnionej funkcji. Jego miejsce zajmie Nobuteru Ishihara, jeden z liderów rządzącej partii Liberal Democratic Party (LDP).

 

Dymisja ustępującego ministra związana jest z oskarżeniami o korupcję. Amari zdecydował się wziąć odpowiedzialno.

"Japonia w końcu wychodzi z deflacji... Musimy przepchnąć przez parlament odpowiednie ustawy, by w końcu pokonać deflację i uczynić gospodarkę silną najszybciej jak to możliwe" powiedział Amari podczas zwołanej konferencji.

"Wszystko co może utrudnić osiągnięcie tych celów musi być wyeliminowane, a ja nie jestem wyjątkiem. W związku z tym rezygnuję ze stanowiska ministra by wziąć odowiedzialność (za działania mojego asystenta)" - dodał Amari.

Amari zaprzeczył oskarżeniom jakoby pieniądze otrzymane od firmy budowlanej trafiły do jego kieszeni.

"Wkładanie pieniędzy do kieszeni marynarki na oczach gościa... to świadczyłoby o braku godności" - stwierdził ustępujący minister.

Amari stwierdził, że prezes spółki budowlanej "zapłacił" za wizytę w jego gabinecie prezentami, jednak Amari nakazał swojemu asystentowi by ten zakwalifikował je jako dotację polityczną.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk