• Odbierz prezent
January Ciszewski nowym inwestorem w Ovid Works

Znany inwestor kupił pakiet 465.000 akcji, stanowiących ponad 5 proc. kapitału zakładowego Ovid Works S.A. od większościowego akcjonariusza spółki – Varsav Game Studios S.A. January Ciszewski jest większościowym akcjonariuszem i prezesem spółki Setanta, która jest w trakcie połączenia z All In! Games – wydawcą gry Metamorphosis.

- Bardzo się cieszymy z dołączenia do naszego akcjonariatu tak doświadczonego inwestora, jakim jest January Ciszewski. Liczymy na mocną współpracę zarówno na polu inwestorskim, jak i biznesowym. Jest to dla nas szczególnie ważne w obecnym czasie, czyli w przededniu debiutu na małej giełdzie i premiery naszej kluczowej gry, Metamorphosis. – komentuje Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

Varsav Game Studios jest większościowym akcjonariuszem Ovid Works. Przed transakcją spółka posiadała ponad 32 proc. akcji producenta Metamorphosis.

- Sprzedaliśmy część akcji spółki, co jest wynikiem realizacji naszej strategii inwestycyjnej. Wierzymy w dalszy potencjał rozwoju Ovid Works i udaną premierę Metamorphosis, liczymy na silne wsparcie wydawcy, All In! Games. Cieszymy się, ze nowy akcjonariusz uwierzył w długoterminowy potencjał Spółki i jej projektów, doceniając bardzo niestandardowe podejście Ovid Works do tworzenia gier. – dodaje Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios.

January Ciszewski jest znanym inwestorem giełdowym, który m.in. jest większościowym akcjonariuszem i prezesem spółki Setanta, która obecnie łączy się ze spółkę All In! Games, będącą wydawcą gry Metamorphosis.

- Studio Ovid Works jest mi znane od dłuższego czasu. Podoba mi się, że spółka jest konsekwentna w swoim działaniu i tworzy gry, które są bardzo dobrze odbierane przez graczy. All In! Games, jako wydawca Metamorphosis bardzo pozytywnie ocenia operacyjną pracę ze spółką. Jako akcjonariusz głęboko wierzę, że unikalność tematyki i stylistyki gry, przełoży się na bardzo udaną premierę Metamorphosis w tegoroczne wakacje. – mówi January Ciszewski.

Ovid Works na początku kwietnia złożyło Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka liczy na debiut na tzw. małej giełdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, którego premiera zapowiada się świetnie. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk