• Odbierz prezent
James Bullard - spadki cen ropy mają wpływ na rozwój polityki FED
Z artykułu dowiesz się:

- Co James Bullard sądzi o perspektywach rozwoju polityki monetarnej FED

- Jak niskie ceny ropy wpływają na politykę FED

Dziś o godzinie 14:30 przemawiał szef oddziału FED w St. Louis. Podobnie jak wcześniej w tym tygodniu jego koledzy, rzucił światło na to jak będzie rozwijać się polityka FED.

 

Wypowiedzi innych członków FED można w skrócie podsumować tak:

Eric Rosengren - FED będzie zmuszony do wolniejszego zacieśniania polityki monetarnej.

Robert Kaplan - cztery podwyżki w 2016 roku nie są pewne.

Dennis Lockhart - pierwsza podwyżka najwcześniej w kwietniu.

 

James Bullard, szef oddziału FED w St. Louis, zwrócił uwagę na to, że obecny zjazd cen ropy będzie miał implikacje dla polityki monetarnej w USA.

Ceny ropy spadły w tym roku prawie o 17%, a mamy za sobą tylko 2 tygodnie notowań. Poziom 30 dolarów za baryłkę został już naruszony, a prognozy nie wykluczają dalszych spadków. Bullard stwierdza, że powrót rynku ropy do stabilizacji może trochę potrwać. Przy czym zaznaczył także, że w ogólnych rozrachunku niskie ceny ropy mają pozytywny wpływ na gospodarkę.

"Kiedy ceny ropy się ustabilizują, inflacja powinna powrócić do poziomu celu inflacyjnego (2%), jednakże może to trwać dłużej niż wcześniej sądziliśmy" - powiedział Bullard.

 

Szef oddziału FED w St. Louis powiedział także, że oczekiwania inflacyjne spadają i ten fakt jest niepokojący. "Niskie oczekiwania inflacyjne mogą obniżyć faktyczny poziom inflacji, czy też sprawić, że FED będzie miał większe trudności z doprowadzeniem jej do poziomu celu inflacyjnego".

Jutro poznamy opinię Williama Dudleya, szefa nowojorskiego oddziału Rezerwy Federalnej.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk