• Odbierz prezent
Jak zyskać czas i pieniądze? Potrzeby walutowe firm wobec internetowych kantorów

Wiele firm może sporo skorzystać na współpracy z kantorami internetowymi. Mogą tu zyskać to, co jest w biznesie najważniejsze, a mianowicie czas i pieniądze. Jest tylko jeden warunek: muszą mieć realne potrzeby walutowe. 

Różnica pomiędzy wymianą w banku, po standardowych stawkach, a wymianą online, w kantorze internetowym to około 5%. - Oznacza to, że wcale nie trzeba wymieniać milionów złotych, by móc zaoszczędzić. W takim przypadku przedsiębiorca oszczędza 1 000 zł na każde 20 000 zł przelewu - mówi Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy serwisu Walutomat.pl.

Najpopularniejszym powodem przemawiającym za kantorami internetowymi jest wspomniana cena waluty, czyli atrakcyjny kurs. Kantory Internetowe i społecznościowe platformy wymiany walut, by zachęcić klienta, mają warunki znacznie korzystniejsze niż standardowe warunki banków. Spready tutaj wynoszą zaledwie kilka groszy, podczas, gdy w banku czy kantorze stacjonarnym nawet kilkadziesiąt groszy na jednej jednostce waluty. 

- Warto też zwrócić uwagę, że niektóre banki mają swoje własne kantory online. To wcale nie znaczy, że cena w nich jest od razu tak samo dobra jak w niezależnych kantorach internetowych. Z drugiej strony wspomniana różnica 5% również nie jest już wtedy aktualna - komentuje M. Przygórzewski z Walutomat.pl.

Tanie przelewy zagraniczne

Warto w tym miejscu zwrócić również uwagę na inne koszty, poza samą wymianą. Przelew walutowy to w dalszym ciągu dość rzadka potrzeba po stronie klienta. Za wyjątkiem tych, którzy współpracują z zagranicznymi kontrahentami. W wielu instytucjach przelew zagraniczny SWIFT jest drogi. Kantory internetowe bardzo często pozwalają na tym zaoszczędzić. Różnicę dla przedsiębiorcy widać zwłaszcza, jeśli takich przelewów zagranicznych wysyłamy więcej niż kilka w miesiącu. Przykładowo kantor Walutomat.pl umożliwia nie tylko wymianę waluty po bardzo atrakcyjnym kursie, ale również jednocześnie korzystny przelew do 40 krajów na świecie. 

Prosty i wygodny

Kolejny powód, by wymieniać waluty w kantorach internetowych to po prostu wygoda. - Teoretycznie kantor online nie może dać nam niczego, czego nie mają banki. Z drugiej strony jednak, wszystkie te funkcjonalności są w kantorze od razu, a w banku trzeba za nie często dodatkowo płacić. Dobrym przykładem są przelewy w walutach obcych bez posiadania konta walutowego. W praktyce, jeżeli nie mamy stałych kontrahentów, może nas to uchronić przed wieloma drogimi niespodziankami i obowiązkami. Pod pojedynczą transakcję można otworzyć konto w obcej walucie, wysłać przelew i je zamknąć. Pytanie czy to ma sens? - komentuje M. Przygórzewski.

Jeżeli zatem chcemy uniknąć całych procedur możemy skorzystać z kantoru internetowego. 

Dodatkowe opcje ekantoru

Wygodna może przejawiać się także w innych funkcjonalnościach w kantorze internetowym. Przykładowo Walutomat udostępnia Open API do integracji automatycznej z innymi systemami. Kantory często umożliwiają wymiany 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Oferują też wpłaty przez szybkie przelewy oraz kartami płatniczymi co zwiększa komfort korzystania i przyspiesza transakcję. 

Przedsiębiorcy cenią sobie również bezpieczeństwo i właśnie szybkość transakcji w ekantorach, a największe kantory internetowe na rynku mogą im to zapewnić. Te wszystkie aspekty przemawiają za tym, by otworzyć się na wygodną i pewną wymianę waluty w internecie. 


Walutomat

Walutomat.pl jest najdłużej działającym polskim serwisem wymiany walut. Korzysta z niego pół miliona osób, które wymieniają waluty między sobą, po bardzo atrakcyjnych kursach. Serwis umożliwia także m.in. korzystne przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata, czy natychmiastowe przelewy w euro – SEPA Instant.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk