• Odbierz prezent
Jak zbudować własny system inwestycyjny
Z artykułu dowiesz się:

- W jaki sposób wdrożyć własne zasady zarządzania kapitałem?

- Kupować czy sprzedawać? To pytanie często pada wśród inwestorów, którzy analizują rynek i chcą dojść do konsensusu. Jednak im więcej traderów, tym więcej opinii. W natłoku informacji możemy co najwyżej patrzeć na wykres w chmurze paraliżu analitycznego. Kluczem na rozwiązanie problemów jest nie tylko zrozumienie psychologii inwestowania i wdrożenie zasad zarządzania kapitałem, ale też znalezienie koncepcji, dzięki której będziemy w stanie skrystalizować obiektywne zasady własnego systemu.

 

Wielu inwestorów popełnia ten sam błąd na początku drogi. Za wszelką cenę chcą znaleźć, zdobyć/kupić gotowy system, który da im możliwość zarabiania na rynku. Niestety, nawet jeśli mamy znajomego inwestora, który zarabia na rynku i ma skonstruowany proces decyzyjny, to nawet po poznaniu wszelkich zasad i wdrożeniu ich we własną inwestycję, możemy mieć problem z zamykaniem pozycji z zyskiem. Dlaczego? Jest to podyktowane różnicami indywidualnymi. Oznacza to, że... 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Wójcik

Aktywny inwestor, pracuje w domu maklerskim HFT Brokers. Związany z rynkiem finansowym od 2010 roku. Specjalizuje się w behawioralnych aspektach inwestowania oraz zarządzaniu kapitałem. Zwolennik tradingu na podstawie Price Action.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk