• Odbierz prezent
Jak zarządzać ryzykiem podczas kryzysu w stylu day trading?

Day trading jest strategią inwestowania, polegającą na otwieraniu i zamykaniu pozycji tego samego dnia. Inwestowanie krótkoterminowe to styl, który daje szansę na szybki zysk, dzięki czemu może być szczególnie atrakcyjny dla niecierpliwych traderów.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

- Pozycje otwierajmy powoli, natomiast zamykajmy je szybko i zdecydowanie – radzi profesjonalny trader i autor książki „Day trading” Joe Ross. Day trading to jeden z najpopularniejszych stylów inwestycyjnych. Kombinacja tradingu i dużych emocji to mieszanka o wyższym ryzyku wybuchowości, dlatego trzeba zdobywać doświadczenie i umiejętność chłodnej kalkulacji.

Dynamicznie pojawiające się dane makroekonomiczne w trakcie bezprecedensowo wysokiej zmienność na rynku sprawiają, że inwestorzy szukają profesjonalnego wsparcia. Dlatego eksperci TMS Brokers przeprowadzą otwarte, bezpłatne szkolenie online, podczas którego omówią bieżącą sytuację na wykresach z perspektywy day tradingu.

 

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR!

 

Day trading – czy to się opłaca?

Największą zaletą day tradingu jest możliwość uzyskania sporych zarobków w krótkim czasie dzięki wysokiej częstotliwości zawierania zleceń - najczęściej realizowanych w ciągu jednego dnia. Za wyjątkową odmianę day tradingu uznaje się scalping, czyli utrzymywanie pozycji tylko przez kilka minut, a nawet przez kilka sekund.

Day trading zakłada opcję inwestowania małych kwot, a jednocześnie umożliwia spore zyski. To możliwe dzięki dźwigni finansowej, co w praktyce oznacza kontrolowanie pozycji nawet 100 razy większej niż wynosi depozyt danego inwestora złożony na rachunku u brokera. Nawet jeżeli cena poruszy się o bardzo małą wartość, można osiągać spory zysk lub stratę. Badania pokazują, że ten styl wymaga nauki i praktyki, dlatego eksperci TMS Brokers podczas specjalnego webinaru przedstawią kluczowe miejsca na wykresach wybranych instrumentów, a także opowiedzą jaki jest fundament skutecznej analizy i spekulacji opartej na instrumentach z dźwignią finansową.

Dzięki temu webinarowi poznasz sprawdzone techniki inwestycyjne, zalety i wady day tradingu oraz dowiesz się, dlaczego inwestowanie w obrębie jednej sesji jest tak popularne. Ponadto usłyszysz jak zacząć zarabiać dzięki inwestowaniu w tym stylu oraz jak radzić sobie z emocjami i na co warto zwracać szczególną uwagę. Wskażą również jak uniknąć pułapki „overtradingu” i odpowiedzą na Twoje pytania.

Na najbliższym szkoleniu 28 kwietnia o 18:00 eksperci TMS Brokers przedstawią też kwestie związane z organizacją handlu oraz zarządzania ryzykiem przy bezprecedensowej zmienności. Zapisz się za darmo i popraw swój trading!


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk