• Odbierz prezent
Jak zarządzać czasem i efektywnie go wykorzystywać? Zobacz trzy proste sposoby!
fot. freepik.com

Więcej czasu na realizowanie zadań w pracy, dla rodziny i dla siebie to marzenie każdego. Jak realizować to wszystko mniejszym nakładem energii? Wystarczy wykorzystać parę trików i rzeczywiście, doba stanie się dłuższa.


1. Planuj

Zaplanowanie każdego dnia powinno być priorytetem. Ustal, które zadania są najważniejsze i zacznij od nich. Podziel je na ważne i pilne oraz te, które możesz zrobić później. Gdy wykonasz już te najtrudniejsze punkty, zobaczysz, że odetchniesz. Po zakończeniu zadania możesz też poświęcić kilka minut na jego ocenę. Pod koniec dnia przeanalizuje wykonane czynności. Zobaczysz, które doprowadziły do konkretnych efektów, a które były zupełnie bezproduktywne.

 

2. Nie rób zbyt wielu rzeczy jednocześnie

Wielozadaniowość to wbrew pozorom nic dobrego. Stwórz listę zadań, ustal te priorytetowe, a następnie wykonuj je po kolei. Zyskasz czas i na bieżąco będziesz mógł podziwiać rezultaty swojej pracy. W ten sposób zwiększysz swoją skuteczność i skrócisz łączny czas pracy nad poszczególnymi czynnościami. Gdy skupiasz całą uwagę na jednej sprawie, nie odrywasz się, robisz ją szybciej i staranniej.

 

3. Deleguj zadania

Próba zrobienia wszystkiego samodzielnie to błąd, który wynika z myślenia, że nikt inny nie zrobi tego lepiej niż ty. Do tego dochodzi stres związany z czasem i powstaje chaos. Pomyśl, komu i jakie zadania możesz powierzyć. Bez delegowania, nie da się dobrze funkcjonować. Nie możesz wszystkiego zrobić sam. Jeśli ty potrafisz coś wykonać, ktoś inny może zrealizować to równie dobrze jak ty.

 

Czytaj więcej na TOPkantor.pl


TOPkantor.pl

Serwis TOPkantor.pl to kolejny projekt SUPER GRUPA PL Sp. z o.o. – operatora kilku serwisów wymiany walut, m.in. jednego z pierwszych i największych kantorów internetowych topFX.pl. W serwisie TOPkantor.pl zebraliśmy wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia w zakresie internetowej wymiany walut i wpisaliśmy je w rynkowe trendy elektronicznych transakcji walutowych. Dzięki temu TOPkantor.pl łączy funkcjonalność społecznościowej platformy wymiany walut z bardzo niską prowizją oraz kantoru internetowego z nowatorską wymianą walut z kursem średnim.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk