• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Jak zarobić na wojnach walutowych
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie były przesłanki osłabienia Juana w sierpniu bieżącego roku

- Dlaczego indeks dolara osłabił sie po dewaluacji Juana

- Jak na dewaluację chińskiej waluty reagują giełdy w USA i Europie

Temat wojen walutowych często bywa poruszany w prasie, jednak równie często ze wspomnianych artykułów niewiele wynika. Dlatego postaram się zmierzyć z wyzwaniem i postaram się wskazać, w jaki sposób każdy może skorzystać na walce państw.

 

Zaznaczam, że skupiamy się na sytuacji obecnej, ponieważ dywagacje na temat przeszłych aspektów Wojen Walutowych nie dadzą nam bezpośrednio zarobić pieniędzy.

 

Dewaluacja JUANA

Początek drugiego tygodnia sierpnia, 2015, przyniósł zaskakującą informację. Ludowy Bank Chin skokowo zmienił kurs wymiany DOLARA do JUANA o prawie 2 % do poziomu 6,271, osłabiając tym samym rodzimą walutę. Przyczyn tego kroku można upatrywać w lipcowym krachu na Chińskich Giełdach i związanych z tym znacznych wypływach kapitału z tego kraju. Drugim, już bezpośrednim czynnikiem były pogarszające się dane z chińskiej gospodarki, które już od trzech lat są w trendach spadkowych. Dlatego głównym celem dewaluacji JUANA jest poprawa konkurencyjności chińskiego eksportu na rynkach zagranicznych. Pomimo, że Chiny od wielu lat próbują przestawić się na konsumpcję wewnętrzną to eksport nadal jest kluczowy dla tego kraju. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Głowacki

Twórca i główny analityk serwisu infoinwestor.pl. Trader oraz licencjonowany makler papierów wartościowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk