• Odbierz prezent
Jak założyć konto maklerskie w Noble Securities? Koszty, opłaty i prowizje od transakcji w Domu Maklerskim Noble Securities
fot. freepik.com

Aby móc korzystać z możliwości jakie daje nam giełda i inne rynki pozagiełdowe konieczne będzie jak wiadomo założenie odpowiedniego rachunku. Jednym z usługodawców jakich znajdziecie w dostępnych w sieci rankingach jest instytucja Noble Securities. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym kim jest Dom Maklerski Noble Securities, jakie daje możliwości, jakie opłaty pobiera od klientów za korzystanie z usług i wiele innych przydatnych informacji. Chcesz poznać instytucje Noble Securities? A może nie wiesz jak założyć tutaj konto? Dobrze trafiłeś! Wszystkie najważniejsze wiadomości znajdują się w tym materiale.

Czym jest rachunek maklerski? Jak i gdzie założyć konto maklerskie?

Rachunek maklerski jest kontem inwestycyjnym umożliwiającym dokonywanie transakcji giełdowych często także na rynku forex czy innych rynkach pozagiełdowych. Jest to elektroniczny zapis prowadzony przez dom czy biuro maklerskie na rzecz klienta. Środki na rachunku maklerskim możesz przelewać z osobistego konta, najczęściej także podczas zakładanie rachunku inwestycyjnego klienci są zobowiązani do wypełnienia odpowiedniej ankiety, aby usługodawca mógł rozeznać się w kwestii wiedzy i doświadczenia jakie posiada potencjalny konsument. Rachunek maklerski jest jedynie narzędziem, które umożliwia nam uzyskanie dostępu do rynków i wykonywaniu na nim operacji. Nie oznacza to jednak, że wybranie odpowiedniego biura maklerskiego nie jest ważne! Usługi jakie świadczą instytucje różnią się często między sobą opłatami, prowizjami, platformą transakcyjną oraz dostępem do poszczególnych rynków. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować rynkowe oferty.

Dom Maklerski Noble Securities. Najważniejsze informacje o instytucji

Noble Securities jest jednym w pierwszych domów maklerskich działających na rynku polskim. Oferta instytucji skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do korporacji i przedsiębiorstw. Noble Securities jest obecnie częścią grupy kapitałowej Getin Noble Bank S.A. Klienci mają dostęp do instrumentów finansowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, NewConnect i Catalyst. W ofercie znajduje się także profesjonalne doradztwo inwestycyjne. Prezesem zarządu instytucji jest Dominik Ucieklak, który bierze czynny udział w pracach Izby Domów Maklerskich (IDM). Więcej informacji o działalności Noble Securities znajdziesz na oficjalnej stronie, do której przekierowanie umieściliśmy poniżej.

Przejdź do strony Noble Securities

Jak założyć konto maklerskie w Noble Securities w kilku krokach?

W Noble Securities osoby zainteresowane otwarciem rachunku mogą tego dokonać całkowicie online. Pierwszym krokiem będzie wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego na stronie domu maklerskiego, następnie Noble Securities potwierdzi otrzymanie formularza wysyłając Ci wiadomość na podany adres mailowy. W mailu znajdować się będzie instrukcja dotycząca dalszego postępowania wraz z listą koniecznych do przesłania skanów dokumentów. Kolejnym krokiem będzie dokonanie przelewu o dowolnej kwocie z konta osobistego (które podałeś w informacjach) na maklerskie. Następnie konieczne będzie przesłanie skanu dwóch dokumentów, np: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu, legitymacja szkolna/studencka. Gdy Twoje dane zostaną zweryfikowane przez instytucję otrzymasz potwierdzającego maila, który umożliwi Ci już korzystanie z założonego rachunku.

Opłaty, koszty, prowizje, dźwignia finansowa w Noble Securities

W domu maklerskim Noble Securities możesz otworzyć jeden z dwóch rodzajów rachunków maklerskich - Rachunek Standard, za który miesięczna opłata wynosi 80 PLN oraz Rachunek Premium, który jest darmowy. Zlecenia, które składasz przez internet objęte są następującymi prowizjami od obrotu: akcjami, prawami do akcji, prawami poboru, certyfikatami, warrantami wynosi 0,38% i mnie mniej niż 10 PLN, od obligacji - 0,2%, min 5 PLN, od kontraktów terminowych na akcje - 3 PLN, na kursy walut - 0,4 PLN, na pozostałe - 9 PLN.

W kwestii zleceń, gdzie dyspozycja jest składana osobiście lub telefonicznie wygląda to następująco. Prowizja od obrotu akcjami, prawami do akcji, prawami poboru, certyfikatami i warrantami wynosi 1,3% wartości zlecenia, ale nie mniej niż 10 PLN ( do kwoty 5 000 PLN), od obrotu obligacjami - 0,25% wartości zlecenie + 5 PLN (do 50 000 PLN). Prowizja od kontraktów terminowych na akcje wynosi 4 PLN, na kursy walut - 0,5 PLN, na pozostałe instrumenty w tym indeksy - 14 PLN, opcje - 2,5% wartości transakcji, nie mniej niż 3 PLN, nie więcej niż 15 PLN. Poniżej zamieszczamy dla Was tabelkę podsumowującą prowizje od zleceń dokonywanych online.

Jak założyć konto maklerskie w Noble Securities? Koszty, opłaty i prowizje od transakcji w Domu Maklerskim Noble Securities (Noble Securities opinie, obligacje, kontakt, dom maklerski, notowania) - 1

Tabela 1. Noble Securities. Prowizje od zleceń składanych przez internet. Źródło: noblesecurities.pl

Więcej informacji dotyczących obowiązujących opłat, kosztów i prowizji w Noble Securities znajdziesz na oficjalnej stronie instytucji, po pobraniu pliku tabela opłat i prowizji.

Gdzie znajdują się placówki Domu Maklerskiego Noble Securities?

Założenie konta i załatwienie wszelkich spraw związanych z prowadzeniem rachunku może być dokonane przez pośrednictwo strony internetowej czy kontakt z obsługą - mailowy lub telefoniczny. Jeśli jednak preferujesz tradycyjny sposób udania się do placówki poniżej zamieszczamy listę oddziałów Noble Securities na terenie Polski.

Jak założyć konto maklerskie w Noble Securities? Koszty, opłaty i prowizje od transakcji w Domu Maklerskim Noble Securities (Noble Securities opinie, obligacje, kontakt, dom maklerski, notowania) - 2

Tabela 2. Wykaz oddziałów i placówek Noble Securities na terenie Polski. Źródło: noblesecurities.pl

Jakie dokumenty należy okazać, aby otworzyć konto maklerskie?

Aby założyć rachunek maklerski, każda instytucja może wymagać od Ciebie okazania dokumentu lub przesłania jego skanu, aby potwierdzić Twoją tożsamość, niekiedy także adres zamieszkania. Jeśli planujesz założenie rachunku maklerskiego w Noble Securities konieczne będzie przesłanie skanu dokumentu, którego użyłeś podczas zdalnej rejestracji oraz drugiego znajdującego się na poniższej liście:

  1. paszport,
  2. dowód osobisty,
  3. karta stałego pobytu,
  4. książeczka wojskowa,
  5. karta czasowego pobytu,
  6. prawo jazdy,
  7. legitymacja studencka,
  8. legitymacja szkolna,
  9. legitymacja służbowa pracownika urzędu państwowego lub samorządowego,
  10. legitymacja emeryta-rencisty.

Ile rachunków inwestycyjnych można otworzyć w Noble Securities?

Dom Maklerski Noble Securities nie ogranicza klientów w kwestii maksymalnej liczby rachunków maklerskich. Każda osobą, która chce założyć więcej niż jeden rachunek ma taką możliwość. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie konta może wiązać się z wieloma różnymi kosztami i opłatami, dlatego niekiedy lepiej jest wybrać ofertę, która będzie spełniałą wszystkie Twoje wymagania.

Jak usunąć rachunek maklerski w Noble Securities?

Aby zamknąć rachunek w domu maklerskim Noble Securities konieczne będzie złożenie wypowiedzenia drogą pisemną. Złożenie przez klienta dyspozycji zamknięcia rachunku jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy. Okres wypowiedzenia wynosi 14 dni, od dnia doręczenia pisma do drugiej strony. Umowa zostaje rozwiązana po upłynięciu okresu wypowiedzenia, powinnością jest jednak wykazanie na rachunku stanu zerowego oraz zamknięcie wszystkich otwartych pozycji. Klient jest zobowiązany do zapłaty wszystkich opłat i prowizji wobec Domu Maklerskiego Noble Securities, które zostały naliczone.

Opinie i komentarze klientów o Noble Securities

Opinie i komentarze dotyczące domu maklerskiego Noble Securities i jakości świadczonych przez niego usług są w większości pozytywne. Zależnie od tego, jakie stawiasz wymagania wobec usługodawcy najlepszym rozwiązaniem przed dokonaniem wyboru będzie analiza dostępnych instrumentów finansowych, obowiązujących opłat i prowizji oraz konkurencyjnej oferty. Możesz skorzystać również z prowadzonych przez portale, zajmujące się tematyką inwestycyjną i giełdową rankingów ofert rynkowych. Takie działanie może ułatwić Ci dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty.

Zostaw swoją opinię!

Jeśli korzystasz lub może korzystałeś z usług domu maklerskiego Noble Securities zostaw w komentarzu swoją opinię, może to ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru biura maklerskiego innym inwestorom.


Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk