• Odbierz prezent
Jak wystawić fakturę dla kontrahenta z UE? Przydatne rady
fot. pexels.com

Przynależność naszego kraju do Unii Europejskiej umożliwi nam pełną swobodę w zawieraniu umów handlowych i świadczeniu usług kontrahentom z dowolnego państwa członkowskiego. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i aktywna działalność polskich przedsiębiorców na rynkach zachodnich to tylko niektóre przyczyny wzrostu ilości transakcji międzynarodowych w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw. Co za tym idzie, zwiększa się również ilość faktur wystawianych kontrahentom z UE. Sprawa jest niby prosta, ale jest kilka ważnych regulacji, które warto znać, aby uniknąć pomyłek.

 

Określenie miejsca świadczenia usług

Jest to czynność kluczowa, jeśli chodzi o rozliczenia pomiędzy krajami Unii. Od prawidłowego wyboru zależy wysokość i sposób rozliczenia podatku VAT. Według ogólnie przyjętej zasady miejsce świadczenia usług to siedziba lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej usługobiorcy.

Szczegółowo określa to art.28b ustawy o VAT:

 

Czytaj dalej na DobryKantor.pl


DobryKantor.pl

Kantor Internetowy DobryKantor.pl to solidny i godny zaufania partner biznesowy działający na rynku wymiany walut już od 2012 roku. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk