• Odbierz prezent
Jak wypłacić bitcoina (BTC), zyskując dostęp do gotówki?

Ostatnie wydarzenia w Niemczech i konfiskata polskich bitomatów przez Niemiecki nadzór Finansowy BaFin może nasuwać pytanie, czy posiadanie bitcoina jest na pewno bezpieczne. W jaki sposób, jeśli nie w bitomacie, możemy szybko sprzedać bitcoina, zyskując dostęp do gotówki?

Czym w świetle prawa jest bitcoin?

Status prawny bitcoina nie jest jeszcze do końca uregulowany. Wszystko wskazuje na to, że europejskie nadzory finansowe pójdą śladem SEC, i uznają bitcoina oraz pozostałe kryptowalutty za środki płatnicze. Do tego czasu pozostaje nam korzystać z istniejących rozwiązań, umożliwiających sprzedaż kryptowaluty.

Jak sprzedać bitcoina?

Najprostszym sposobem do zakupu lub sprzedaży bitcoin jest https://bitclude.com”>giełda kryptowalut BitClude. Po sprzedaży bitcoina do złotówek w łatwy sposób można je wypłacić w jeden z kilku sposobów.

Dlaczego sprzedawać kryptowaluty na BitClude?

BitClude to nie tylko giełda kryptowalut. BitClude to również Instytucja finansowa, nadzorowana przez uznanego w Europie regulatora, którym jest polska Komisja Nadzoru Finansowego. KNF reguluje na BitClude wyłącznie rachunki płatnicze, czyli wpłaty i wypłaty walut narodowych. Posiadanie przez BitClude jako pierwszy podmiot w Polsce licencji płatniczej sprawiło, że stosunki pomiędzy sektorek bitcoin a sektorem bankowym uległy dość mocnej poprawie. Każdy pamięta problemy innych platform z utrzymaniem infrastruktury rachunków bankowych. Od początku istnienia tj. lutego 2019 roku BitClude nie posiadał żadnych problemów z rachunkami płatniczymi, co umożliwiło oferowanie innowacyjnych usług wpłaty i wypłaty

W jaki sposób można wypłacić środki z BitClude?

BitClude umożliwia wypłatę złotówek na dwa sposoby

  • Wypłata na rachunek bankowy. Jest realizowana w dwóch trybach. Pierwszym z nich jest tryb standardowy realizowany zgodnie z sesjami wychodzącymi banku Santander. Drugim, dużo bardziej innowacyjnym jest możliwość zledcenia wypłaty Express Elixir. Wypłaty ekspesowe realizowane są w trybie ciągłym 24/7 niezależnie od pory dnia, świąt i weekendów.
  • Wypłata w bankomacie. BitClude posiada sieć rozsianych po całej polsce bankomatów, umożliwiających szybki dostęp do gotówki z konta BitClude. Jedyne co potzebujesz to wygenerować token wypłaty, Cały proces zabiera mniej niż 30 sekund i jest zbliżony do wypłaty Blik.

Jak widać, wypłaty gotówki pochodzącej z bitcoin nie muszą być wcale uciążliwe. Na szczęście na polskim rynu istnieją już podmioty, które łączą świat kryptowalut i finansów z pożytkiem dla swoich Klientów.


Tomasz Limiszewski

COO & Co-Founder w BitClude.com

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk