• Odbierz prezent
Jak wykryć trend na forex, giełdzie czy kryptowalutach zanim się zacznie?

Analizując wykres cen możemy go podzielić na przeplatające się okresy konsolidacji i trendów. Wczesne określenie rozpoczynającego się trendu to Święty Graal dla inwestorów.

Wykres indeksu SP500 

Źródło: exeria.com

Kiedy rozpoczyna się trend?

Odpowiedź może być dla wielu zaskakująco prosta - kiedy kończy się okres konsolidacji.

 

TREND Trader – Gotowa do użycia automatyczna strategia trendowa

 

W konsolidacji ceny poruszają się w wąskim zakresie a wykreślone średnie zbliżają się do siebie. Łatwo zauważyć to rysując pęk średnich. W serwisie Exeria na poniższym wykresie zastosowaliśmy szablon z pękiem średnich znaleziony w ogólnodostępnej bibliotece szablonów i strategii (pod nazwą EMA Group).

Wykres indeksu SP500
Źródło: exeria.com

Kiedy pęki średnich się zawężają to sygnał, że wkrótce nastąpi silny ruch rynku w górę lub w dół. Nie musimy zgadywać, w którą stronę podążą ceny. Po prostu po przebiciu najbliższej średniej w górę będziemy kupować, a po przebiciu w dół sprzedawać. Najważniejsze, że robimy to kiedy kończy się konsolidacja i zaczyna trend.

Wykres indeksu SP500 

Źródło: exeria.com

Strzałki na powyższym wykresie pokazują momenty zawierania transakcji. Poniżej wykresu znajduje się linia kapitału obrazująca skuteczność strategii.

Strategię możemy przetestować i wykorzystać na wielu instrumentach. Exeria pozwala zautomatyzować zawieranie transakcji, dzięki czemu możemy kontrolować setki rynków wykorzystując najciekawsze okazje nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy przy komputerze.

Skorzystaj bezpłatnie z narzędzi dostępnych na exeria.com.

 

Chcę skorzystać!

 

 

Notowania: S&P 500

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Exeria

Exeria to ogólnodostępna społeczność inwestorów wymieniających się informacjami oraz unikalna platforma transakcyjna umożliwiająca automatyczną realizację zleceń z dowolnego urządzenia (telefon, tablet, komputer). Wejdź na exeria.com  i przetestuj nowoczesne narzędzia do handlu na FX, CFD, akcjach i kryptowalutach

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk