• Odbierz prezent
Jak wykorzystać korekty do gry z trendem? Analiza kursu dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CAD/JPY

Na parze CAD/JPY trend spadkowy jest wystarczająco wyraźny, by nie szukać na siłę możliwości do zagrywania na wzrost cen. Nawet jeśli oczekuje się jakiejś korekcyjnej zwyżki, to warto ją wykorzystać, ale do zbudowania pozycji zgodnych z kierunkiem głównego trendu.

Wykres dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CAD/JPY Źródło: Admiral Markets
Wykres dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CAD/JPY Źródło: Admiral Markets

Sekwencja dołków i szczytów na wykresie pary CAD/JPY potwierdza przewagę podaży. Dołki są wykreślane na coraz niższych poziomach. Podobnie lokalne szczyty. Aktualnie na uwagę zasługuje poziom weekendowej luki, która pojawiła się na początku tygodnia. Można podejrzewać, że będzie to okolica sprzyjająca podaży. Nieco wyżej znajduje się lokalny szczyt w okolicy 83,35. Ewentualne pojawienie się korekty wzrostowej może sprawić, że na wymienionych poziomach warto będzie poszukać okazji do podpięcia się pod panującą tendencję.

Pamiętać warto, że nie ma tu mowy o automatyzmie. Po pierwsze, rynek najpierw musi się do tych poziomów zbliżyć, a następnie musi się wykazać jakąś oznaką słabości (sygnałem sprzedaży), by zaryzykować posiadany kapitał w realizację scenariusza powrotu do spadków.

Notowania: CADJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CADJPY/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk