• Odbierz prezent
Jak w tym tygodniu zachowa się kurs euro do dolara, funta do dolara, cena ropy naftowej i złota

Nial Fuller: Weekly Forex Trade Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – September 10th to 14th, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

Kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) – w tym tygodniu wszystko zależy od poziomu 1,1535

Podsumowanie rynkowe: Nastawienie rynku EUR/USD jest obecnie neutralne. Niedawno kurs przełamał wsparcie przy poziomie 1,1535, ale szybko powrócił powyżej, co pociągnęło za sobą rajd wynikający z zamykania pozycji krótkich. W efekcie na wykresie miesięcznym powstała duża formacja, połączona z pin bara i fakey setup, która daje nam mocny wzrostowy sygnał.

Pomimo tego, że rynek utrzymuje się ponad wsparciem przy poziomie 1,1535, należy odnotować, że kurs znów wykazuje słabość i zmierza w dół. Zanim zdecydujemy się na pozycję długą musimy zobaczyć potwierdzający sygnał price action w okolicy poziomu wsparcia.

Prognoza zagrania: Zamierzamy zaczekać na sygnał kupna price action w okolicy wsparcia. W przeciwnym wypadku będziemy trzymać się z boku.

 

Kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) – w tym tygodniu wszystko zależy od poziomu 1,1535

 

Kurs funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego (GBP/USD) – duży spadkowy pin bar ostrzega przed wyprzedażą

Podsumowanie rynkowe: Na rynku GBP/USD panuje niedźwiedzie nastawienie. Długoterminowy trend spadkowy wciąż jest aktualny, a najbliższe i najistotniejsze poziomy oporu zlokalizowane są na poziomach 1,295 i 1,3100. Z kolei kluczowe wsparcia to poziomy 1,2820 i 1,266.

Na wykresie dziennym wyrysowała się ogromna spadkowa świeca pin bar, sugerująca, że na rynku może dojść do silnych spadków. W krótkim okresie celem rynku mogą stać się poziomy 1,2820 i 1,2660.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po cenie rynkowej lub oczekiwanie na chwilową zwyżkę, by dokonać sprzedaży. Celem pozycji krótkiej będą poziomy 1,2820 i 1,2660.

 

Kurs funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego (GBP/USD) – duży spadkowy pin bar ostrzega przed wyprzedażą

 

Złoto – negatywne ryzyko dopóki cena utrzymuje się poniżej poziomu 1237 dolarów

Podsumowane rynkowe: Na rynku złota panuje niedźwiedzie nastawienie. Tren spadkowy wciąż jest aktualny, a najbliższe opory zlokalizowane są w strefie 1205-1215 i na poziomie 1237.

Cena złota odbiła mocno po ostatnich spadkach, ale wciąż utrzymuje się poniżej kluczowego poziomu 1237, na który już zwracaliśmy uwagę. Jak na razie rynek odbija się od strefy oporu 1205-1215. Na wykresie widzimy dwie małe świece z dłuższymi górnymi cieniami. Jeśli rynek utrzyma się pod strefą oporu, to możemy zobaczyć kolejny ruch w kierunku dołków w strefie 1150-1160.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki rynek utrzymuje się poniżej strefy 1205-1215.

 

Złoto – negatywne ryzyko dopóki cena utrzymuje się poniżej poziomu 1237 dolarów

 

Ropa naftowa – gra w obie strony od kluczowych poziomów

Podsumowanie rynkowe: Na rynku ropy naftowej aktualnie panuje neutralne nastawienie. Cenie nie udało się pokonać oporu przy poziomie 70,34, a na wykresie utworzył się duży spadkowy pin bar. Aktualnie znajdujemy się w fazie wyprzedaży, z celem w strefie 64,20-66,20 – do tych poziomów nie spodziewamy się znaczącego odbicia.

Na wykresie dziennym widzimy także 2 świece z długimi dolnymi cieniami, które sugerują, że byki pozostają w gotowości, by w okolicy strefy wsparcia wejść do akcji i wypchnąć cenę do góry. Strefa 64,20-66,20 wciąż trzyma się mocno, dzięki czemu w ogólnym ujęciu nastawienie jest raczej bycze.

Prognoza zagrania: Opcja 1 – rozważamy krótką sprzedaż po każdym ruchu wzrostowym, dopóki cena utrzymuje się poniżej poziomu 70,34. Opcja 2 – rozważamy kupno po ruchach spadkowych do strefy 64,20-66,20, lub oczekiwanie na sygnał price action w tej strefie.

 

Ropa naftowa – gra w obie strony od kluczowych poziomów

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Nial Fuller

Nial Fuller to australijski inwestor, autor książek oraz trener z ponad 16 letnim doświadczniem na rynkach walutowych. Wśród inwestorów uważany jest za specjalistę w dziedzinie analizy wykresów metodą Price Action. Nial Fuller wystartował ze swoim blogiem w 2008 roku, a obecnie śledzi go ponad 250 000 użytkowników.

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk