• Odbierz prezent
Jak w tym tygodniu zachowa się kurs euro do dolara, dolara do jena, dolara australijskiego do dolara i cena ropy naftowej

Nial Fuller: Weekly Forex Trade Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – September 3rd to 7th, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

Czytaj również: Nial Fuller: Rutyna tradingowa dla pracujących na etacie

 

EUR/USD – kurs euro do dolara może rosnąć dzięki zamykaniu krótkich pozycji

Podsumowanie rynkowe: Po fałszywym wybiciu wsparcia na poziomie 1,1535 kurs euro do dolara zmierza obecnie w kierunku strefy oporu 1,1750-1,1820. Po wyłamaniu wspomnianego wsparcia notowania szybko zmieniły kierunek, czego konsekwencją był rajd oparty na masowym zamykaniu krótkich pozycji. W efekcie na miesięcznym wykresie powstała wzrostowa formacja fakey setup połączona ze świecą pin bar, co stanowi silny wzrostowy sygnał. Kurs początkowo utknął pod poziomem 1,1750 i bardzo prawdopodobne jest, że przetestuje poziom 1,1535 przed kolejnym impulsem wzrostowym.

Prognoza zagrania: Rozważamy kupno w okolicy strefy 1,1535-1,1620 i podążanie za rynkiem do okolic 1,1750-1,1820 lub nawet wyżej. Możemy również zaczekać na sygnał kupna price action, by potwierdzić wejście w rynek.

 

EUR/USD – kurs euro do dolara może rosnąć dzięki zamykaniu krótkich pozycji

 

USD/JPY – kurs dolara do jena ze spadkowym ostrzeżeniem w postaci fakey setup

Podsumowanie rynkowe: W ubiegłym tygodniu na wykresie dziennym kursu dolara do jena widzieliśmy znaczącą formację fakey setup, sygnalizującą spadki, więc w tym tygodniu oczekujemy, że rynek będzie się kierował w stronę kluczowego wsparcia w strefie 109,30-109,77. Na wykresie widzimy, że istotny opór zlokalizowany jest w strefie 112,00-113,18, a istotne wsparcie w strefie 109,30-109,77.

Prognoza zagrania: Rozważamy sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych dopóki kurs USD/JPY utrzymuje się poniżej szczytu formacji fakey setup.

 

USD/JPY – kurs dolara do jena ze spadkowym ostrzeżeniem w postaci fakey setup

 

AUD/USD – kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego broni się na poziomie 0,7320

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego wciąż jest aktualny, a najbliższe opory zlokalizowane są na poziomach 0,7460 i 0,7320. Prawdopodobnie kurs będzie doświadczał presji spadkowej, wynikającej z bliskości poziomu oporu, podobnie jak w poprzednich tygodniach.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs AUD/USD utrzymuje się poniżej oporów przy poziomach 0,7320 i 0,7460. Możemy również zaczekać na sygnał sprzedaży price action na wykresie H4 lub D1.

 

AUD/USD – kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego broni się na poziomie 0,7320

 

Ropa naftowa – cena surowca w górę po obronie wsparcia

Podsumowanie rynkowe: Silny trend wzrostowy na rynku ropy naftowej pozostaje aktualny. Najbliższa strefa wsparcia rozciąga się pomiędzy poziomami 64,20 i 66,20, a najbliższy opór zlokalizowany jest na poziomie 70,34. Biorąc pod uwagę siłę odbicia rynku od poziomu 64,20, spodziewamy się, że cena w dalszym ciągu będzie się znajdowała pod presją kupujących, dopóki utrzymuje się powyżej wspomnianego wyżej wsparcia. Wyłamanie oporu przy poziomie 70,34 otworzyłoby przestrzeń do dalszych wzrostów.

Prognoza zagrania: Rozważamy kupno po jakichkolwiek ruchach spadkowych w kierunku wsparcia 64,20-66,20. Możemy również zaczekać na sygnał kupna price action na interwale H4 lub D1.

 

Ropa naftowa – cena surowca w górę po obronie wsparcia

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Nial Fuller

Nial Fuller to australijski inwestor, autor książek oraz trener z ponad 16 letnim doświadczniem na rynkach walutowych. Wśród inwestorów uważany jest za specjalistę w dziedzinie analizy wykresów metodą Price Action. Nial Fuller wystartował ze swoim blogiem w 2008 roku, a obecnie śledzi go ponad 250 000 użytkowników.

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk