• Odbierz prezent
Jak spieniężyć króla kryptowalut? Bitomaty bitcoin (BTC) - czy to takie proste?

W zeszłym tygodniu popularny amerykański Youtuber Mambafx opublikował wideo, na którym wypłaca 16 000 dolarów w gotówce ze sprzedaży Bitcoina. Jego film pokazuje, jak wiele Bitomatów musiał odwiedzić i dokonań transakcji, aby w końcu uzbierać całą pożądaną kwotę.

Inaczej za oceanem

Mambafx to popularny influencer na Youtubie i innych mediach społecznościowych. W nagranym filmie udowadniał, jak trudno jest wypłacić nawet 5 tysięcy dolarów, wykorzystując bankomaty kryptowalutowe w swoim regionie. Warto dodać, że Mambafx na co dzień mieszka w USA, gdzie limity transakcyjne w bitomatach są na innym poziomie wartości niż np. w Europie.

Nie tak szybko

Oczywiście proces wypłaty Bitcoinów o wartości 16 000 USD i zamiany ich na gotówkę nie był łatwy. Nawet podczas odwiedzin pierwszego bankomatu Bitcoin, który pozwala na sprzedaż kryptowalut, na maszynie widniała informacja o limicie do 15 000 USD. Jednak po przeczytaniu warunków korzystania z maszyny, Mambafx mógł pobrać tylko 2900 USD w gotówce, a wszystko to w 20-dolarowych banknotach.

Influencer opisał również swoim subskrybentom YouTube, że zdecydował się na sprzedaż małej części portfolio, gdyż cena BTC była bardzo wysoka i chciał zrealizować zyski. Ponadto Mambafx ogłosił, że może podjąć próbę wypłaty 100 000 USD w kolejnym nagraniu. Patrząc jednak na to, ile zajęło mu wypłacenie dużo mniejszej sumy to zebranie zapowiadanych 100 tys. USD może mu zająć nawet kilka dni.

Każdy tak może

Również w Polsce istnieje możliwość spieniężenia swoich kryptowalut w bitomatach. Na szczęście nie trzeba biegać od maszyny do maszyny aby wypłacić nawet duże kwoty. Przykładowo w Bitomatach firmy FlyingAtom można zarówno kupić, jak i sprzedać Bitcoina do kwoty 60 000 złotych. Amerykański Youtuber mógłby więc całość potrzebnej kwoty wypłacić w jednym urządzeniu w Polsce.

FlyingAtom posiada obecnie 29 swoich bitomatów na terenie kraju, a sieć tych urządzeń jest ciągle rozbudowywana. Innym sposobem na wypłatę gotówki za sprzedaż kryptowalut jest odwiedzenie kantorów stacjonarnych.

Finansowy Krytyk – FlyingAtom


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk