• Odbierz prezent
Jak rozpoznać trend na rynku

Jedną z umiejętności, która jest nam absolutnie niezbędna, aby w długim terminie osiągać dodatnią stopę zwrotu jest określanie kierunku trendu. Pozornie zadanie może się wydawać łatwe, jednak bardzo wielu traderów popełnia w tym miejscu błędy zapoczątkowujące poważne problemy na kolejnych etapach inwestycyjnych. W jaki sposób w takim razie rozpoznać trend i czy niezależnie od interwału zawsze obowiązuje ten sam dominujący kierunek? O tych zagadnieniach porozmawiamy podczas najbliższego webinaru inwestycyjnego. Skupimy się na teorii, dzięki której każda, nawet najbardziej początkujący osoba bez problemu będzie w stanie samodzielnie określić jaki trend panuje na wybranym instrumencie. Następnie przejdziemy na platformę, gdzie w praktyce wyznaczymy obowiązujące trendy na różnych interwałach czasowych. Po tym webinarze, organizowanym wraz z brokerem TRADE.COM, każdy będzie umiał samodzielnie rozpoznać trend na dowolnym rynku. Zapraszamy w najbliższy wtorek, 10 sierpnia, o godzinie 20:00.

Trend jest twoim przyjacielem

Trend jest Twoim przyjacielem- zapewne słyszałeś to powiedzenie nie raz. Jednak czy to oznacza, że wystarczy w dowolnym momencie wejść na rynek w zgodzie z ruchem, który widzieliśmy dotychczas i za każdym razem zysk pojawi się na naszym rachunku? Niestety nie będzie tak łatwo. Aby Cię przestrzec wystarczy spojrzeć chociażby na kurs spółki CD Projekt. Przez wiele lat mieliśmy tam do czynienia z bardzo silnym trendem wzrostowym, jednak wiele osób jest obecnie w głębokiej stracie na tym walorze. Trzeba więc korzystać umiejętnie z tej giełdowej maksymy, ponieważ brak świadomości zagrożenia oraz umiejętności odpowiedniej reakcji, może nas doprowadzić do poważnych tarapatów. Uwierz mi, że pozostanie inwestorem długoterminowym nie jest najgorszą z możliwości. W skrajnych przypadkach, przez moment nieuwagi możemy stracić cały kapitał, a nawet zostać z długami. Aby tego uniknąć, powinieneś umieć poprawnie ocenić obecny trend oraz wyznaczyć jakie muszą być spełnione warunki, aby uległ on odwróceniu. Wszystkiego tego dowiesz się podczas kolejnego webinaru.

Zarezerwuj miejsce na webinarze

Akadenia Inwestora

Zapraszamy do zapoznania się z naszym największym projektem edukacyjnym- Akademia Inwestora. Jest to kurs składający się z 52 lekcji, szeroko omawiający zarówno rynki finansowe, jak i praktyczne podejście do handlu na nich. Pogłębiając wiedzę z Akademią Inwestora poznasz specyfikę większości dostępnych klas aktywów. Dowiesz się również w jaki sposób odpowiedzialnie inwestować oraz chronić swój kapitał przed inflacją. Co więcej, wraz z zakupem Akademii Inwestora, otrzymasz dostęp do wszystkich nagrań z webinarów. Jest to ponad 100 filmów przestawiających konkretne strategie inwestycyjne, sposoby rozegrania różnych formacji analizy technicznej oraz przedstawiających użyteczność wskaźników AT. Korzystając z kodu rabatowego WEBINAR, otrzymasz 20% rabatu.

Przejdź do sklepu FXMAG


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk