• Odbierz prezent
Motywy wejścia w pozycję na podstawie układów harmonicznych
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wejść w pozycję z układu harmonicznego
- W jaki sposób dostosować trading harmoniczny do swojego stylu handlu

Zwolennicy Harmonic Tradingu szukają różnych powtarzających się schematów. Tych najpopularniejszych układów jest kilkanaście – część z nich opisywałem w poprzednich wydaniach FxMag. Sama umiejętność znalezienia ich na wykresie historycznym to jednak nie wszystko. Należy wiedzieć, jak je wykorzystać w praktyce!

 

Omawiane przykłady dotyczą układów wewnętrznych, natomiast to co zostanie przedstawione, dotyczy wszystkich struktur harmonicznych. W każdym przypadku można wyróżnić trzy podstawowe motywy wejscia w pozycję. Nie ważne, czy mamy do czynienia z układem wewnętrznym, czy z zewnętrznym.

Jeżeli widzimy na rynku budujący się układ harmoniczny, wyznaczyliśmy już strefę zwrotną punktu D, pozostaje nam cierpliwie czekać. Ale co zrobić, gdy rynek już tam dotrze? Kiedy należy zająć pozycję? Co jeśli rynek dojdzie do naszego poziomu, ale nie zdążymy takiej pozycji zawrzeć albo rynek zwyczajnie nam ucieknie? Za chwilę poznasz odpowiedzi na te pytania, ale pierwszym o czym powinieneś zawsze pamiętać jest ułożenie planu. Bez niego nigdy nie będziesz wiedział, co zrobić, kiedy rynek już dotrze do miejsca zwrotnego.

Pierwsze pytanie brzmi: kiedy zająć pozycję? Przedstawię kilka podstawowych motywów.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk