• Odbierz prezent
Jak przewidzieć rozpoczęcie trendu wzrostowego lub spadkowego? To narzędzie powinno pomóc!

Co by było gdybyśmy umieli przewidzieć rozpoczęcie trendu? Dla wielu inwestorów oznaczałoby to szybko rosnący stan rachunku. Większość tradycyjnych metod świetnie sobie radzi z określeniem trendu, ale dopiero po czasie, kiedy informacja ta jest w praktyce bezużyteczna. Są jednak techniki i wskaźniki nazywane wyprzedającymi, które potrafią dużo wcześniej sygnalizować rozpoczęcie trendu.

Jednym z takich wskaźników jest przesunięta w prawo średnia.

Na godzinnym wykresie indeksu DAX poniżej znajduje się średnia ze 120 okresów (kolor żółty) oraz średnia przesunięta w prawo o 120 okresów. Bardzo łatwo ją stworzyć wykorzystując funkcję Displace w serwisie Exeria. Dzięki Displace przesuniemy dowolną serię danych w lewo, prawo, w górę lub w dół.

Wykres kursu ceny daxa
Źródło: www.exeria.com

Czy przesunięte średnie dobrze działają jako wskaźnik wyprzedzający zmianę trendu?

W ciągu dwóch minut możemy zbudować i przetestować strategię, która daje sygnał kupna po przecięciu przez cenę przesuniętej średniej w górę i sygnał sprzedaży po przecięciu w dół. Strzałki na wykresie pokazują momenty transakcji, a dolny wykres linię kapitału naszej strategii.

Weź udział w webinarze: TREND Trader: Gotowa do użycia uniwersalna strategia trendowa

Parametry średniej i jej przesunięcia możemy w prosty sposób zmieniać i testować na różnych instrumentach. Na poniższych wykresach zastosowano szablon tej samej strategii i wykresu na czterech indeksach (DAX30, S&P500, FTSE100 i Nikkei225).

wykres kursu ceny daxa 

Źródło: www.exeria.com

Exeria pozwala również zautomatyzować zawieranie transakcji,

dzięki czemu nie musimy spędzać wielu godzin przed komputerem. Na obrazku poniżej widzimy po lewej stronie nasze własne szablony strategii, dwa wykresy z indeksami oraz wizualizacją pojawiających się sygnałów kupna i sprzedaży a pod nimi „klocki” reprezentujące uruchomione strategie. Obliczenia wykonywane są w chmurze obliczeniowej i mamy do nich dostęp z dowolnego komputera, tabletu lub telefonu. W każdym momencie możemy strategię uruchomić, zatrzymać lub zmienić jej parametry.

wykres kursu ceny daxa
Źródło: www.exeria.com

Więcej o wskaźnikach wyprzedzających i wykorzystujących je strategiach dowiesz się na webinariach organizowanych przez Exerię.

 

Biorę udział!

 

 


Exeria

Exeria to ogólnodostępna społeczność inwestorów wymieniających się informacjami oraz unikalna platforma transakcyjna umożliwiająca automatyczną realizację zleceń z dowolnego urządzenia (telefon, tablet, komputer). Wejdź na exeria.com  i przetestuj nowoczesne narzędzia do handlu na FX, CFD, akcjach i kryptowalutach

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk