• Odbierz prezent
Jak przechowywać bitcoina (BTC) i pozostałe kryptowaluty?

W odróżnieniu od tradycyjnych aktywów, w przypadku rynku kryptowalut nie istnieją zcentralizowane podmioty takie jak centralny depozyt papierów wartościowych. Oznacza to, że zyskujemy anonimowość, jednocześnie tracąc złudne poczucie bezpieczeństwa. Czy to oznacza, żę rynek bitcoin jest niebezpieczny, a środki mogą w łatwy sposób zostać przechwycone? O tym w poniższym artykule.

Czy przechowywanie bitcoin jest bezpieczne?

Bitcoina można porównać do zapałek. Przechowywany we właściwy sposób jest w pełni bezpieczny i użyteczny wyłącznie wtedy, kiety chcemy go wykorzystać. Niestety, wraz z inwestycją w dający znacznie leprzy potencjał zysku rynek kryptowalut nie idzie w parze chęć poznania technologii, która stoi u jego podstaw. Bitcoin w przypadku zachowania zasad bezpieczeństwa oraz korzystania z zaufanego, opartego o open source portfela jest w pełni bezpieczny, a bezpieczeństwo to gwarantuje kryptografia.

Czym jest portfel kryptowalut?

Bardzo mocno upraszczając, portfel kryptowalut jest programem umożliwiającym dostęp do konkretnej lokacji, określonej przez adres portfela, w obrębie danej sieci blockchain. Portfel waliduje uprawnienie użytkownika poprzez podanie unikalnego klucza prywatnego. Klucz prywatny jest integralną częścią każdego portfela, a jego posiadacz ma pełną kontrolę nad środkami zdeponowanymi na portfelu.

Jakie portfele kryptowalutowe można wyróżnić?

Wyróżniamy trzy typy portfeli kryptowalutowych. Każdy z nich ma pewne wady ale też i zalety. Jak to z reguły bywa, portfel o najmniej przyjaznym User Experience gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zasadnioczo portfele można podzielić na te, które są online oraz portfele offline. Portfele online charakteryzują się najniższym poziomem bezpieczeństwa, ponieważ klucze prywatne są w posiadaniu zewnętrznego podmiotu. Porfele offline są dużo bezpieczniejsze, ponieważ umożliwiają zapisanie klucza prywatnego, co umożliwia odzyskanie bitcoinów na każdym innym urządzeniu. Oczywiście, klucz prywatny jest elementem newralgicznym, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i nieujawniania go żadnym osobom trzecim.

Jaki portfel łączy większość cech?

Nie ukrywajmy. Dla większości użytkowników bitcoin i pozostałych kryptowalut istotne jest nie tylko bezpieczeństwo ale i użyteczność. Dającym najwięcej możliwości na polskim rynku portfelem kryptowalut jest https://bitclude.com”>Portfel BitClude. Umożliwa on nie tylko przechowywanie Bitcoin i litecoin, ale również ich sprzedaż, zakup oraz możliwość wypłaty za pośrednictwem liczącej 7500 lokalizacji sieci bankomatów lub przelewu środków na rachunek bankowy 24/7 z wykorzystaniem realizowanych natychmiastowo wypłat Express Elixir. Co więcej, założenie konta w BitClude nie zabiera więcej niż 30 sekund, co czyni tę platformę najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z Bitcoin


Tomasz Limiszewski

COO & Co-Founder w BitClude.com

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk