• Odbierz prezent
Jak otworzyć konto w Biurze Maklerskim BNP Paribas? Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru rachunku maklerskiego?

Na rynku pojawia się coraz więcej instytucji jakimi są domy czy biura maklerskie oraz wszelkiego rodzaju inne przedsiębiorstwa świadczące usługi brokerskie. Jak nie popełnić błędu podczas dokonywania wyboru usługodawcy? Jak nie dać się złapać w pułapkę oszusta czy kogoś podszywającego się pod cenioną instytucję? W dzisiejszym artykule skupimy się na zasadach, jakie powinniśmy przestrzegać wybierając odpowiedniego usługodawcę, przybliżymy Wam także ofertę instytucji jaką jest Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas! Zapraszamy do zapoznania się z materiałem!  

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę rachunku maklerskiego?

Inwestorzy stając przed wyborem odpowiedniego konta maklerskiego przeważnie zwracają uwagę na koszty, opłaty, dostęp do instrumentów finansowych czy rynków. Oczywiście, trzeba się zgodzić że jest to kwestia niezwykle istotna, jednak pochopna decyzja może niekiedy nie tyle pozwolić Ci oszczędzić na prowizji, ale także przysporzyć wielu problemów i narazić na utratę kapitału. Wybierając usługodawcę trzeba być bardzo ostrożnym, opłaty, koszty i prowizje różnią się między sobą w zależności od instytucji, którą bierzemy “pod lupę”, ale mieszczą się one jednak w pewnych standardach czy widełkach. “Niezwykła okazja”, którą możesz znaleźć w sieci może okazać się początkiem Twoich problemów. Wybierając brokera, czy dom maklerski zwróć uwagę na jego renomę, opinie klientów, ale także na inne ważne kwestie jak posiadana licencja, nadzór odpowiednich organów,  zapoznaj się z regulaminem i warunkami jakie stawia. Jeśli już jesteś pewien wiarygodności usługodawcy, dokonuj wszelkich działań przez jego oficjalną stronę, często zdarzają się sytuację kiedy, oszuści podszywają się pod znane i cenione marki licząc na naiwność klientów. Bardzo wiele instytucji umożliwia założenie rachunku osobiście w placówce czy oddziale, jeśli jesteś tradycjonalistą, a dokonywanie poważnych kroków przez pośrednictwo internetu nie jest dla Ciebie - sprawdź, być może wybrana przez Ciebie instytucja umożliwia założenie rachunku w oddziale!

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas - najważniejsze informacje 

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas jest jednym z pierwszych biur maklerskich jakie rozpoczęły działalność na rynku polskim, bo już w 1992 roku. Świadczy ono usługi brokerskie zarówno klientom indywidualnym jak i instytucjonalnym. Jest członkiem GPW - Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz uczestnikiem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, NewConnect oraz Izby Domów Maklerskich. Instytucja jest uczestnikiem systemu rekompensat prowadzonego przez Krajowy Depozyt, działa na podstawie zezwolenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Główna siedziba instytucji mieści się w Warszawie, przy ulicy Twardej 18. Na terenie Polski znajduje się wiele placówek z obsługą maklerską (pełna mapa dostępna jest na stronie instytucji),ale wszelkie zapytania odnośnie oferty można także uzyskać kontaktując się z infolinią - 500 990 500 lub przez pośrednictwo poczty elektronicznej - maklerzy@bnpparibas.pl / biuromakler@bnpparibas.pl. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących funkcjonowania i działalności instytucji, skontaktuj się z działem obsługi lub przejdź do oficjalnej strony Biura Maklerskiego BNP Paribas, klikając w poniższy button przekierowujący!

Przejdź do strony BNP Paribas

Jak otworzyć konto maklerskie w BNP Paribas?

Aby założyć rachunek maklerski w Biurze Maklerskim Banku BNP Paribas konieczne będzie posiadanie tam konta osobistego. Kolejnym krokiem jest wybór metody założenia konta, możesz udać się do placówki banku, świadczącej usługi maklerskie lub dokonać całego procesu online, poprzez bankowość internetową. Jeśli zdecydowałeś się na drugą z wymienionych opcji, zaloguj się więc do bankowości internetowej, a następnie wybierz zakładkę “oferta”, później “inwestycje” i kliknij w button “Otwórz Rachunek Maklerski”. Powinien ukazać Ci się konieczny do wypełnienia wniosek, uzupełnij wszystkie wymagane pola i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli potrzebujesz pomocy możesz złożyć zapytanie wiadomością mailową lub wykonać telefon do infolinii biura. 

Opłaty, koszty i obowiązujące prowizje w Biurze Maklerskim Banku BNP Paribas

Jak każda instytucja oferująca usługi, tak również i BNP Paribas pobiera odpowiednie opłaty i prowizje za świadczenie usług na rzecz klienta. Prezentujemy Wam najważniejsze z nich!

Prowizja od dokonywanych zleceń dotyczących instrumentów finansowych (z wyłączeniem obligacji, kontraktów terminowych i opcji) to 0,35% przez internet i 0,8% przez telefon lub w placówce, prowizja od zleceń dotyczących obligacji to 0,19% bez względu na to, w jaki sposób złożysz zlecenie. Prowizja od kontraktów terminowych na indeksy wynosi 8 PLN przez internet i  9 PLN w placówce i telefonicznie, od kontraktów terminowych na akcje, obligacje, stawki referencyjne WIBOR - 5 PLN. Z kolei prowizja o zleceń dotyczących kontraktów terminowych na waluty to 0,5 PLN (internet) oraz 1,5 PLN (telefonicznie i osobiście). Ostatnią już opłatą, na która my zwrócimy uwagę jest wysokość prowizji dotycząca zleceń na kontrakty terminowe na opcje - 1,8%, min 2 PLN i max 9 PLN (internetowo) oraz 2%, min 2 PLN i max 15 PLN (osobiście lub telefonicznie). Prowizje, które opisaliśmy powyżej dotyczące rynku krajowego, na rynkach zagranicznych obowiązują inne stawki. Aby skorzystać z możliwości braku opłat za prowadzenie rachunku, konieczne będzie wyrażenie wszelkich zgód marketingowych, dotyczących otrzymywania powiadomień mailowych oraz podanie numeru rachunku bankowego, na który mają być kierowane przelewy z rachunku maklerskiego. Jeśli nie akceptujesz tych warunków prowadzenie konta maklerskiego będzie wiązać się z kwartalną opłatą w wysokości 30 PLN. Więcej informacji o ewentualnych kosztach znajdziesz w tabeli opłat dostępnej do pobrania na stronie instytucji.

Konto demo w Biurze Maklerskim Banku BNP Paribas

Konto demo jest rachunkiem demonstracyjnym, dzięki któremu inwestor może dokonywać zleceń kupna i sprzedaży instrumentów finansowych, pomnażać kapitał, który się na nim znajduje. Różni go od rachunku rzeczywistego jedynie fakt, że w obrocie nie operuje się prawdziwymi pieniędzmi, a jedynie wirtualnymi które znajdują się na koncie od początku jego posiadania (kwota jest ustalana z góry przez operatora usługi). Wskutek tego, każdy zysk jaki osiągnie inwestor na takim rachunku nie może zostać spieniężony. Obecnie Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas nie prowadzi usługi rachunku demo, być może w przyszłości ulegnie to zmianie, póki co inwestorzy mogą korzystać z takiej możliwości w innych instytucjach brokerskich czy biurach i domach maklerskich. 

Jak usunąć konto w Biurze Maklerskim BNP Paribas?

Jest to normalna i częsta sytuacja, bez względu na to czy całkowicie kończysz swoją przygodę z rynkiem forex i inwestowaniem, czy chcesz zmienić operatora usług warto wiedzieć jak zamknąć konto. W Biurze Maklerskim Banku BNP Paribas, aby zamknąć rachunek maklerski konieczne będzie złożenie pisemnego wypowiedzenia umowy i przesłanie go listem poleconym na adres korespondencyjny biura. Od momentu otrzymania przez instytucje dokumentu obowiązuje 14 dniowy okres wypowiedzenia, po upływie którego rachunek zostanie zamknięty. W trakcie trwania okresu wypowiedzenia klient zobowiązany jest do zamknięcia wszystkich otwartych pozycji, pozostawienia zerowych sald na tym rachunku oraz do uregulowania wszelkich zobowiązań wobec instytucji.

Opinie i komentarze dotyczące oferty i jakości świadczonych przez instytucje usług

Większa część opublikowanych opinii i komentarzy klientów jest pozytywna, inwestorzy zwracają uwagę na dobrą jakość obsługi zarówno w oddziałach na infolinii. Kolejnym aspektem, który został doceniony jest możliwość korzystania z materiałów edukacyjnych i bieżących komentarzy rynkowych, które są trafne i profesjonalne. Jeśli korzystasz lub w przeszłości korzystałeś z usług Biura Maklerskiego Banku BNP Paribas koniecznie podziel się z nami swoją opinią, zostawiając komentarz pod tym artykułem!

 


Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk