• Odbierz prezent
Jak nie prośbą, to przymusem. Giełda Kraken zmusza klientów do zadbania o bezpieczeństwo

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken, obecnie uznawana za jedną z najbezpieczniejszych na świecie, postanowiła umocnić swoją pozycje lidera w kwestii bezpieczeństwa, jako jedna z pierwszych wymagając od swoich klientów stosowania dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA) podczas logowania. Oprócz tego, giełda poinformowała o rozpoczęciu prac zespołu Kraken Security Labs.

 

Giełda Kraken wprowadza przymusową dwuskładnikową autoryzację logowania dla swoich klientów - mogą oni wybierać pomiędzy najpopularniejszymi metodami 2FA, takimi jak aplikacja Google Authenticator, bądź sprzętowy generator jednorazowych kodów dostępu YubiKey.

Dwuetapowe uwierzytelnienie polega na wzmocnieniu zabezpieczeń logowania poprzez konieczność wpisania jednorazowego, wygenerowanego losowo, chwilowego klucza dostępu. Dotychczas na podobny krok zdecydowała sie giełda Bitstamp (w lipcu 2018 r.)

Oprócz tego, giełda poinformowała o rozpoczęciu prac zespołu Kraken Security Labs, który na zasadzie działalności non-profit będzie badał zabezpieczenia portfeli kryptowalutowych, ekosystemów i powiązanych z nimi technologii dla dobra społeczności. Podobny zespół funkcjonuje od dłuższego czasu m.in. przy giełdzie Coinbase

 

Czytaj także: Twoje kryptowaluty nie są bezpieczne na giełdach! Fakty nie pozostawiają złudzeń

O tym, że zakupionych kryptowalut pod żadnym pozorem nie powinno trzymać się na giełdzie, mówi się od dawna. Odnoszę wrażenie, że mówi się o tym nawet zbyt często, przez co wspomniana rada staje się niemal całkowicie transparentna i przez dużą część, zwłaszcza początkujących użytkowników kryptowalu.. Czytaj
Twoje kryptowaluty nie są bezpieczne na giełdach! Fakty nie pozostawiają złudzeń

 

Kraken to amerykańska giełda kryptowalut założona w lipcu 2011 r., z siedzibą w San Francisco, obecnie znajdująca się w pierwszej pięćdziesiątce pod względem wolumenu handlowego (w rzeczywistości jest ona na znacznie wyższej pozycji, ze względu na niskie prawdopodobieństwo zawyżania swojej płynności). Obecnie w ofercie posiada 73 instrumenty, w tym również z walutami fiducjarnymi - dolarem oraz euro.

W styczniu tego roku, niedługo po ataku hakerskim na giełdę Cryptopia, prezes giełdy Kraken Jesse Powell zaapelował do posiadaczy kryptowalut, aby pod żadnym pozorem nie przechowywali swoich zasobów na giełdach kryptowalut, w trosce o własne bezpieczeństwo.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk