• Odbierz prezent
Jak można interpretować rekomendacje Biur Maklerskich? Zalecenie zespołu DM mBanku SA dla akcji spółki Polenergia SA
fot. freepik.com

Skrót rekomendacji Zespół analityczny domu maklerskiego DM mBanku SA dnia 2022-07-15 00:00 wystawił rekomendację dla akcji Polenergia SA. Bieżąca cena akcji jest na poziomie 109 PLN, a cena docelowa jest ustalona na 104.33 PLN. Zespół analityczny instytucji wystawił zalecenie kupuj.

X

Nazwa spółki, której dotyczy rekomendacja

Dom Maklerski

Data

Zalecenia analityków

Cena bieżąca akcji

Kurs docelowy akcji spółki

Bieżąca rekomendacja

Polenergia SA

DM mBanku SA

2022-07-15 00:00

kupuj

109

104.33

Poprzednia rekomendacja

Polenergia SA

DM mBanku SA

2022-01-17 00:00

kupuj

76.9

91.4

Czym tak naprawde jest w teorii rekomendacja giełdowa?

Zapewne każdy z Was choć raz spotkał się ze słowem rekomendacja giełdowa. Rekomendacja jest dokumentem publikowanym okresowo najczęściej autorstwa analityków domu lub biura maklerskiego, instytucji kredytowej czy innych firm. Dokument taki powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom dokonać jak najlepszych inwestycji. Prawdą jest fakt, iż rekomendacje nie zawsze się sprawdzają, należy tutaj wspomnieć o tym, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić, a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Definicja rekomendacji giełdowej jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

 

Treść publikacji zawiera:

  • autora bądź autorów,
  • pełną datę sporządzenia materiału,
  • horyzont czasowy,
  • krąg adresatów,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • ustalone zasady aktualizacji,
  • analizę spółki.


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk