• Odbierz prezent
Jak można interpretować rekomendacje Biur Maklerskich? Zalecenie zespołu DM BOŚ SA dla akcji spółki Ten Square Games SA
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest rekomendacja giełdowa. Z pewnością każdy z Was przynajmniej raz zdążył już usłyszeć słowo rekomendacja giełdowa. Rekomendacja jest to dokument publikowany okresowo najczęściej autorstwa firm rekomendujących, biur, domów maklerskich czy niezależnych analityków giełdowych. Publikacja taka powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom w obraniu odpowiedniego kierunku inwestycji. Nie jest kłamstwem to, że wystawione rekomendacje nie zawsze są trafne, trzeba tutaj podkreślić, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Pełna definicja rekomendacji giełdowej jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

 

Dokument powinna zawierać:

  • autora bądź autorów,
  • datę sporządzenia,
  • horyzont czasowy,
  • zapis dotyczący do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zapis dotyczący zasad aktualizacji,
  • analizę działań danej spółki.

Uprzednia rekomendacja dla akcji tej samej spółki giełdowej została opublikowana 2022-12-04 00:00, gdzie ówczesna cena oscylowała na poziomie 139.5 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 139.5 PLN. Zostało wtedy wydane zalecenie kupuj

X

Nazwa spółki

Firma rekomendująca

Data wystawienia dokumentu

Zalecenia analityka

Cena bieżąca akcji

Cena docelowa akcji spółki

Bieżąca rekomendacja

Ten Square Games SA

DM BOŚ SA

2023-01-13 00:00

trzymaj

151

0

Uprzednia rekomendacja

Ten Square Games SA

DM BOŚ SA

2022-12-04 00:00

kupuj

139.5

0


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk