• Odbierz prezent
Jak może zachować się kurs funta, dolara nowozelandzkiego i kanadyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego dzisiaj?

21.02.2019 - czego możemy spodziewać się na dzisiejszej sesji? Bardzo możliwe, że po sesji azjatyckiej mogą pojawić się dzisiaj wzrosty. Pewni oczywiście nigdy nie jesteśmy. Zobaczmy na wykresy kursu funta do dolara GBPUSD, dolara nowozelandzkiego NZDUSD oraz kanadyjskiego USDCAD.

GBP/USD - prawdopodobny powrót na szczyty

GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara amerykańskiego

Kurs funta do dolara amerykańskiego w ostatnim czasie znacząco wzrósł, co było spowodowane pojawieniem się ważnych danych w Wielkiej Brytanii. Aktualnie wzrosty kursu funta zostały nieco zniesionem, lecz pojawiająca się podaż hamuje spadki - może to zwiastować dalszy wzrost kursu lub przynajmniej powrót na szczyt wyznaczony 20 lutego, który powinien być silnym oporem da ceny. Cena funta aktualnie znajduje się w zniesieniu Fibionacciego całego ruchu wzrostowego. Zatrzymanie spadków pary GBPUSD w tym miejscu będzie sygnałem dla wzostów, które mogą skończyć się na w okolicach knota świecy, która wyznaczyła szczyt 20 na sesji 20 lutego.

NZD/USD -  strefa oporu i możliwy powrót na szczyt z dnia 18 lutego

nzdusd

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolata amerykańskiego

Po spadkach kursu dolara nowozelandzkiego na później sesji azjatyckiej wskaźnik Relative Strenght Index pokazuje silnie wyprzedanie rynku, więc strefa składająca się z trzech punktów wsparcia może zatrzymać spadki i ruszyć cenę do góry, która po takim wykupieniu może trafić nawet na szczyty z dnia 18 lutego. Po drodze cena dolara nowozelandzkiego może napotkać punkty oporu, lecz gracze, którzy weszli tak nisko w pozycje zaczną realizować zlecenia stop loss kurs dolara nowozelandzkiego może pójść znacząco do góry.

USD/CAD -prawdopodobny spadek, następnie powrót

FXMAG forex jak może zachować się kurs funta, dolara nowozelandzkiego i kanadyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego dzisiaj? gbpusd funt brytyjski dolar amerykański gbp/usd kabel nzd/usd usd/cad kursy walut 1

Wykres dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego

Aktualnie kurs dolara do dolara kanadyjskiego USD/CAD znajduje się w punkcie oporu pochodzącym ze zniesień Fibonacciego, jednak po przebiciu linii trendu spadkowego pojawiła się linia korekty wzrostowej, więc prawdopodobnie kurs po ewentualnym odbiciu od zniesienia powróci do linii korekty, aby rozpocząć drogę na kolejne zniesienie - 61,8%. 

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Radosław Małyszko

Trader zajmujący się rynkami od kilku lat. Stosuje głównie strefy oporu i wsparcia połączone z danymi makroekonomicznymi i aktualną sytuacją polityczną. Dodatkowo wspiera się korelacjami pojawiającymi się na płaszczyźnie geopolitycznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk